Izolacja termiczna - kupno domu

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

zeeon
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 04 lip 2010, 19:34
Izolacja termiczna - kupno domu

autor: zeeon » 21 lut 2017, 12:12

Dzień dobry,
Mam dwa pytania.
Chcę kupić dom z 2007 roku. Dom wybudowany przez obecnego właściciela.

W trakcie mieszkania właściciel ocieplał dom, z tym, że dolna część (partner) jest ocieplone 10 cm a góra (piętro) - 12 cm. Pytanie, czy warto zmieniać izolację na grubszą? Dom ok 130 m2, dość prosta bryła. Dom nie posiada tynku jeszcze.

W domu brak ocieplenia ścian fundamentowych - ile może kosztować ocieplenie - ok. 50 mb. Czy warto ocieplać ściany tarasu?

Pozdrawiam

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Izolacja termiczna - kupno domu

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 21 lut 2017, 22:49

zeeon pisze:Dzień dobry,
Mam dwa pytania.
Chcę kupić dom z 2007 roku. Dom wybudowany przez obecnego właściciela.

W trakcie mieszkania właściciel ocieplał dom, z tym, że dolna część (partner) jest ocieplone 10 cm a góra (piętro) - 12 cm. Pytanie, czy warto zmieniać izolację na grubszą? Dom ok 130 m2, dość prosta bryła. Dom nie posiada tynku jeszcze.

W domu brak ocieplenia ścian fundamentowych - ile może kosztować ocieplenie - ok. 50 mb. Czy warto ocieplać ściany tarasu?

Pozdrawiam
Przy identycznych izolacjach większe straty ciepła są do gruntu niż dachem i ścianą. Jeszcze większe straty ma wentylacja i (jak jest ) centralne ogrzewanie.
Poza tym, izolacja ściany ma sens od środka.
Jak chce Pan zmniejszyć znacznie rachunki i poprawić komfort, to wentylacja z odzyskiem ciepła i ogrzewanie bezpośrednie. Przy ogrzewaniu bezpośrednim, roczne koszty nie przekroczą 1500 zł
HVAC - najtańszy komfort.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Izolacja termiczna - kupno domu

autor: bachus » 22 lut 2017, 10:08

zeeon pisze:ile może kosztować ocieplenie

zeeon pisze: roczne koszty nie przekroczą 1500 zł

No i masz jasną i prostą odpowiedź. Zrób tak jak nakazuje Brzęczkowski a będziesz "zadowolony" a i tym zadowoleniem się z nami podzielisz. Wszak dla nas Brzęczu to najznakomitsza wyrocznia.
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

marek33
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 384
Rejestracja: 10 paź 2016, 15:14
Re: Izolacja termiczna - kupno domu

autor: marek33 » 05 mar 2018, 11:01

Pianka jest o tyle okej ,że nie truje, czego nie można powiedzieć o wielu innych materiałach do izolacji. Sam zdecydowałem się na pur od Quadranta na amerykańskiej licencji (tutaj masz inf o materiale – http://doskonalaizolacja.pl).

aleksandra1977
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 79
Rejestracja: 09 cze 2017, 20:21
Re: Izolacja termiczna - kupno domu

autor: aleksandra1977 » 11 mar 2018, 16:20

Tutaj możecie sobie poczytać na temat ociepleń - https://homestack.pl/128/ocieplenie-dachu-welna-czy-pianka. Ciekawa dyskusja właśnie czy ocieplać pianką czy jednak wełną. Sama sporo dowiedziałam się ciekawych i praktycznych porad. Do tej pory raczej byłam sceptycznie nastawiona do ocieplania pianką.

Gość10463
Re: Izolacja termiczna - kupno domu

autor: Gość10463 » 11 mar 2018, 19:24

nie chce mi się pisać nic, jak chcesz sobie odizolować chałupę to wejdź i poczytaj [więcej na Facebooku], chociaż realne i prawdziwe komentarze na temat, chcesz to sobie z ludzmi porozmawiaj na temat izolacji domów

luiza82
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 317
Rejestracja: 04 gru 2017, 21:53
Re: Izolacja termiczna - kupno domu

autor: luiza82 » 09 kwie 2019, 12:57

W zakresie wykonywania izolacji cieplnych i zimnochronnych instalacji wentylacyjnych, klimatyzacyjnych czy grzewczych godni polecenia są www.izoserwis.net. Są specjalistami w swojej branży z wieloletnim doświadczeniem.

erzecznikkt
Aktywny
Aktywny
Posty: 185
Rejestracja: 15 lip 2014, 14:08
Re: Izolacja termiczna - kupno domu

autor: erzecznikkt » 26 kwie 2019, 11:43

Biorąc pod uwagę obowiązujące warunki termoizolacyjności dla ścian, warstwa ocieplenia ze styropianu białego o grubości 10-12 cm może być niewystarczająca. Teraz standardowo stosuje się 15 cm płyty grafitowe o parametrze lambda 0,031 W/mK. Najlepiej wykonać audyt energetyczny, który pozwoli określić, jaką termoizolację należy zastosować w danym przypadku, by dom spełniał obowiązujące standardy energooszczędności. Docieplenie fundamentu jest konieczne w budynkach energooszczędnych – pozostawienie tej części bez zabezpieczenia w sytuacji, gdy ściany są dobrze zaizolowane, może prowadzić do zwiększonej ucieczki ciepła do gruntu.


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów