Drink bar w pokoju?

Nie zapominajmy o takich pomieszczeniach jak garaż, suszarnia, spiżarka. Jak wykorzystać przestrzeń w naszych domach na takie miejsca, czy są one potrzebne? Dowiedz się, co inni sądzą na ten temat.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

driinol
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 28 maja 2012, 22:46
Drink bar w pokoju?

autor: driinol » 07 cze 2012, 14:24

Witam :)

Od pewnego czasu w mojej głowie zrodził się pomysł zrobienia sobie takiego drink baru w pokoju. Miałby wyglądać tak jak w restauracji/pubie, tzn. lada, półki za ladą na alkohole i szkło barowe oraz podwieszane oświetlenie w jakiejś fajnej obudowie. Oto plan mojego pokoju i pomysł gdzie ten barek mógłby być:

http://www.voila.pl/092/3fl93/index.php?get=1&f=1

Pokój ma wymiary 445x420cm, więc miejsca trochę jest :) od ściany do lady odległość wynosiłaby 120cm myślę, że tyle miejsca wystarczyłoby mi na swobodne poruszanie się i przygotowywanie napojów :) długość lady to 150 cm jak myślicie za dużo?
Najważniejsze pytanie to z czego zrobić te wszystkie elementy? Płyta pilśniowa czy kartonowo-gipsowa? Grubośc płyt to 2,5 lub 3,2cm myślę, że tyle starczy. Proszę o wszystkie wasze rady w sprawie takiego barku, jak go zrobić, jaki pomysł na wykończenie, oświetlenie tego. Jeśli ktoś ma to proszę o zdjęcia innych barków :)

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

JMD
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 83
Rejestracja: 31 maja 2012, 17:37
Re: Drink bar w pokoju?

autor: JMD » 28 cze 2012, 10:25

Jeśli chodzi o sam materiał to płyta pliśniowa będzie się ładniej prezentować i do tego jest także solidna. Poza tym 120cm spokojnie wystarczy do poruszania się między ladą a ścianą,to dużo miejsca. Z oświetlenia proponuję diody LED,będą się świetnie komponować z całością.

karoll80
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2012, 10:56
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:
Re: Drink bar w pokoju?

autor: karoll80 » 13 lip 2012, 10:58

ja też o tym myślę...trzymam kciuki za Twój pomysł:) mam nadzieję, że będą tutaj jakieś ciekawe odpowiedzi

r-tomas
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 17 lip 2012, 13:36
Re: Drink bar w pokoju?

autor: r-tomas » 18 lip 2012, 8:26

Pomysł super !! Odpowiadając na pytania to brał bym płytę pilśniową 3,2 cm, będzie OK. Jeśli chodzi o oświetlenie to zdecydowanie LEDY, taką taśmę, którą się przykleja i będzie fajnie wyglądać.

Mezoko_com
Aktywny
Aktywny
Posty: 257
Rejestracja: 05 cze 2012, 13:43
Re: Drink bar w pokoju?

autor: Mezoko_com » 23 lip 2012, 15:33

Generalnie rzecz biorąc jeżeli masz odpowiednią ilość miejsca,to czemu by nie. Taki drink-bar w pokoju to bardzo fajna i ekskluzywna sprawa.

eklektyk
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2018, 13:09
Re: Drink bar w pokoju?

autor: eklektyk » 19 lut 2018, 13:20

Moim zdaniem to fajny pomysł, też chciałbym mieć taki drink bar. Ostatnio byłem na pokazie barmańskim zorganizowanym przez ekstra-bar i powiem szczerze że spodobało mi się takie drinkowanie :D Także uważam że pomysł naprawdę spoko.

Domitech
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 26 lut 2018, 9:01
Re: Drink bar w pokoju?

autor: Domitech » 26 lut 2018, 9:22

Świetny pomysł, jeżeli masz jakieś zdolności, czy wiesz jak się do tego zabrać, to można nawet samemu pomyśleć o wykonaniu czegoś takiego. Jeżeli szukałbyś najwyższej jakości narzędzi do takich prac to zajrzyj do nas.


Wróć do „Pomieszczenia inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

Gotowe projekty domów