Ocieplenie ściany od środka

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

pstryk17
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2018, 13:24
Ocieplenie ściany od środka

autor: pstryk17 » 28 sty 2018, 13:43

Witam.
Mam taki problem.
kupiłem dom rok temu i biorę się za wykończenie poddasza:)
Potrzebuję jakimś cudem ocieplić ścianę od wewnątrz gdyż poprzedni właściciel źle to zrobił z zewnątrz gdyż jest tylko 5 cm styropianu :/ Sciana jest zrobiona z pustaka 21 cm. słyszałem już różne opinie. Jedni mówią żeby dać jakąś folię izolacyjną na ścianę i wtedy docieplić taką zbitą wełną ok 15 cm. Najnowszą wersją jest pomysł zrobienia wentylacji ścian (otwór wentylacyjny na dole i górze ściany ) tak aby ściana oddychała i nie wilgotniała gdyż jak tego nie zrobię to będzie się zbierała wilgoć przy mrozie pomiędzy ścianą a dociepleniem.
Co doradzicie ? może jeszcze jakieś inne pomysły?
Styropian od środka?Obrazek
Obrazek

Radekrak
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 29 sty 2018, 15:49
Re: Ocieplenie ściany od środka

autor: Radekrak » 29 sty 2018, 21:30

Cześć. Myślałem trochę o Twoim problemie i mam propozycję. Może dołożysz zaraz przy tym obecnym styropianie inny, taki na przykład https://docieplajdom.pl/pol_m_Styropian_Styropian-dach-podloga-2194.html ? Połączysz je odpowiednim tynkiem i już. Co o tym sądzisz? Możesz oczywiście próbować jeszcze z wełną, jednak obawiam się, że na poddaszu szybciej zawilgotnieje.

merkury
Aktywny
Aktywny
Posty: 115
Rejestracja: 23 lut 2015, 19:42
Re: Ocieplenie ściany od środka

autor: merkury » 29 sty 2018, 21:56

Trzeba uważać, aby nie zakisić ściany. Jeżeli ocieplisz od wewnątrz to wybiłbym chociaż może jedną małą kratkę wentylacyjną, żeby przewiew był. Można też skorzystać z pomocy kogoś od profesjonalnych ociepleń, żeby rzucił okiem. U mnie jest ocieplenie zrobione systemem Foveo Tech. Chciałem jeszcze sobie docieplić od wewnątrz, ale fachura odradził, w sumie bardzo dobrze, bo mógłbym ze sciany zrobić konserwę.

pstryk17
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2018, 13:24
Re: Ocieplenie ściany od środka

autor: pstryk17 » 29 sty 2018, 22:10

Nie chciałbym robić tego z zewnątrz tylko od wewnątrz gdyż jest zrobiona elewacja i podbitka i nie chciałbym tego ruszać. Właśnie ta wentylacja w ścianie moim zdaniem jest dobrym pomysłem. pytanie jest takie czy nie będzie mi się to kisiło jak dam np. dwie kratki wentylacyjne po bokach i dwie przy suficie . i czy wełna czy styropian. :?:

pstryk17
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2018, 13:24
Re: Ocieplenie ściany od środka

autor: pstryk17 » 10 lut 2018, 7:01

Witam. Trochę odświeżam temat. Jest nowa koncepcja. Pewien fachowiec powiedział mi żeby zrobić odstęp jakieś 5 cm pomiędzy ścianą murowaną a wełną, a dalej to już wiadomo folia i gk. ale bez wywietrzników.
Czy ktoś z was tak ma.
Czy nie za wilgotnieje mi to ?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ocieplenie ściany od środka

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 10 lut 2018, 22:49

pstryk17 pisze:Witam. Trochę odświeżam temat. Jest nowa koncepcja. Pewien fachowiec powiedział mi żeby zrobić odstęp jakieś 5 cm pomiędzy ścianą murowaną a wełną, a dalej to już wiadomo folia i gk. ale bez wywietrzników.
Czy ktoś z was tak ma.
Czy nie za wilgotnieje mi to ?
100m2 , stropodach cienki, ściana cegła, niecałe 2000kWh za poprzedni sezon. Rekuperacja i klima.
Nie można ocieplać bez skutecznej wentylacji, a na poddaszu klima jest konieczna. A klima ogrzewa ponad dwa razy taniej niż pompy ciepła gruntowe.
Załączniki
IR_25880.jpg
IR_25880.jpg (175.85 KiB) Przejrzano 3094 razy
HVAC - najtańszy komfort.


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości

Gotowe projekty domów