Gruntowanie ściany pod cegłę dekoracyjną

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Znicz88
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2017, 22:41
Gruntowanie ściany pod cegłę dekoracyjną

autor: Znicz88 » 18 lis 2017, 22:52

Witam, mam pytanie odnośnie przygotowania ściany przed wyłożeniem jej naturalna cegłą dekoracyjną. Mianowicie, chodzi mi o jej gruntowanie. Ściana pomalowana jest tylko jedna warstwa farby lateksowej, pod nią jest gładź. Zastanawiam się jednak czy samo zagruntowanie wystarczy pod plytki z naturalej cegły? Jest to niemaly ciezar a do wyłożenia mam całą ścianę tj. ok 13 m2. Co prawda grunt już położyłem i jutro miałem zamiar zabrać się za klejenie ale jakieś wątpliwości mnie dopadły, czy nie powinienem drapać ściany lub dwukrotnie jej zagruntowac?
Będe wdzięczny za w miarę szybkie podpowiedzi ;)

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Gruntowanie ściany pod cegłę dekoracyjną

autor: -_- greg » 20 lis 2017, 12:43

Zależy czy farba lateksowa mocno trzyma się ściany, czy przed malowaniem było zagruntowane. Można zrobić próbę z jedną cegłą.
Gdy sam mam wątpliwości to zrywam wszystko co je budzi.

Naturalna cegła? nigdy nie słyszałem żeby cegła występowała w naturze naturalnie.

Znicz88
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2017, 22:41
Re: Gruntowanie ściany pod cegłę dekoracyjną

autor: Znicz88 » 21 lis 2017, 13:10

Farba nie odchodzi od ściany a przed malowaniem była gruntowana. Tak czy inaczej część została już położona i póki ci nie spadła żadna (chyba, że jak wrócę z pracy do domu to jakaś będzie już leżała na podłodze).
Naturalna czyli taka która została zrobiona z surowców występujących w naturze :)

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Gruntowanie ściany pod cegłę dekoracyjną

autor: -_- greg » 21 lis 2017, 19:36

Znicz88 pisze:Naturalna czyli taka która została zrobiona z surowców występujących w naturze :)

No tak, te handlowe fikołki w nazewnictwie.

saganek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 77
Rejestracja: 23 lut 2015, 19:18
Re: Gruntowanie ściany pod cegłę dekoracyjną

autor: saganek » 23 lis 2017, 22:52

Moim zdaniem gruntowanie dobrym gruntem wystarczy, jeżeli farba dobrze trzyma się ściany. Dla pewości można pokusić się o zdzieranie, ale szczerze powiem to nie wiem, czy jest sens. Odkurzyć, zamieśc, zagruntować gruntem, polecam acryl putz gu40 i można jechać.
always the sun

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Gruntowanie ściany pod cegłę dekoracyjną

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 04 gru 2017, 21:44

Szanowny Panie,
Aby cegła dekoracyjna dobrze trzymała się ściany, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie podłoża. Musi być ono stabilne, odpylone i suche. Przed rozpoczęciem pracy najlepiej ścianę zagruntować i zaczekać, aż grunt wyschnie (chyba, że zalecenia producenta cegły są inne). Rekomenduję wykorzystać grunt ACRYL-PUTZ® GU 40. Można go nakładać pędzlem ławkowcem lub wałkiem w nierozcieńczonej postaci.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości

Gotowe projekty domów