Jakie grzejniki dobrać do podłogówki.

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

kasek
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 21 lut 2016, 16:04
Jakie grzejniki dobrać do podłogówki.

autor: kasek » 01 gru 2017, 13:44

Witam

Mam dom z poddaszem użytkowym, na dole na całej powierzchni mam podłogówkę, powierzchnia 130 m2 , do góry 80 m2 mam pomieszczenia w którym mam wyprowadzenia na grzejniki.

Posiadam kocioł na pellet 18 kw - dom ogrzewam w taki sposób że włączam kocioł o 21:00 a o 9:00 rano wyłączam, wówczas temp. na dole w ciągu dnia utrzymuje się 23 stopnie i wieczorem spada do 22 stopni - duża bezwładność cieplna podłogówki.

Jakie rozwiązanie zastosować na poddaszu żeby w ciągu dnia było ciepło jak na dole przy założeniu że kocioł ma chodzić tak jak do tej pory 12h, czyli od wieczora do rana. Czy są jakieś grzejniki wodne które by kilkanaście godzin trzymały temperaturę ? Po prostu chodzi mi o takie rozwiązanie żebym nie musiał mieć przez cały dzień włączonego kotła.

W tej chwili na poddaszu kiedy nie ogrzewam kominkiem mam 18 stopni przy temperaturze 1 na dworze, chciałbym mieć 22.

Pozdrawiam
Piotr

Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 194 gości

Gotowe projekty domów