Jak zabezpieczyć nieużywany kanał wentylacyjny pod okap?

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

pajonk.i
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 lis 2017, 16:13
Jak zabezpieczyć nieużywany kanał wentylacyjny pod okap?

autor: pajonk.i » 01 lis 2017, 16:23

Witam,

Mamy w kuchni dwa przewody wentylacyjne - jeden zabezpieczony kratką od dewelopera, a drugi przeznaczony pod okap. Ponieważ okap jest daleko, zdecydowaliśmy się nie podłączać go do żadnego kanału wentylacyjnego, a zastosować filtr (czy to dobrze, czy nie, to materiał na inną dyskusję). Pytanie pojawia się, ponieważ kanał pod okap wystaje ze ściany i jest zakończony zaworem zwrotnym.
Wygląda to trochę jak na tym zdjęciu (znalezione w internecie):
Obrazek
Jak to dobrze zabezpieczyć?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
pajonk
Ostatnio zmieniony 03 lis 2017, 16:32 przez pajonk.i, łącznie zmieniany 1 raz.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jak zabezpieczyć nieużywany kanał wentylacyjny pod okap?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 01 lis 2017, 18:47

pajonk.i pisze:Witam,

Mamy w kuchni dwa przewody wentylacyjne - jeden zabezpieczony kratką od dewelopera, a drugi przeznaczony pod okap. Ponieważ okap jest daleko, zdecydowaliśmy się nie podłączać go do kanału wentylacyjnego (czy to dobrze, czy nie, to materiał na inną dyskusję). Pytanie pojawia się, ponieważ kanał pod okap wystaje ze ściany i jest zakończony zaworem zwrotnym.
Wygląda to trochę jak na tym zdjęciu (znalezione w internecie):
Obrazek
Jak to dobrze zabezpieczyć?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
pajonk

Nie wolno instalować okapów kuchennych i wentylatorów łazienkowych tam gdzie jest tzw wentylacja grawitacyjna!!
HVAC - najtańszy komfort.

pajonk.i
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 lis 2017, 16:13
Re: Jak zabezpieczyć nieużywany kanał wentylacyjny pod okap?

autor: pajonk.i » 01 lis 2017, 19:12

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Nie wolno instalować okapów kuchennych i wentylatorów łazienkowych tam gdzie jest tzw wentylacja grawitacyjna!!

Dziękuję za tę wskazówkę, jednak nie odpowiada to na moje pytanie.

Pozdrawiam
pajonk

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jak zabezpieczyć nieużywany kanał wentylacyjny pod okap?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 01 lis 2017, 21:35

pajonk.i pisze:
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Nie wolno instalować okapów kuchennych i wentylatorów łazienkowych tam gdzie jest tzw wentylacja grawitacyjna!!

Dziękuję za tę wskazówkę, jednak nie odpowiada to na moje pytanie.

Pozdrawiam
pajonk

Przepis ten wprowadzono w 2000 r. by chronić Pana i Pana rodzinę przed chorobami wynikającymi z wdychania zarodników grzybów strzępkowych (pleśni) . Ale jeżeli Pan chce żyć w skażonej atmosferze...
Załączniki
0_ef8882cd41ed59a15c1d37e34fc5941eb2261795.jpg
HVAC - najtańszy komfort.

pajonk.i
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 lis 2017, 16:13
Re: Jak zabezpieczyć nieużywany kanał wentylacyjny pod okap?

autor: pajonk.i » 03 lis 2017, 15:28

Czy mogę prosić kogoś o pomoc w tym temacie? Bo jak na razie nie dostałem odpowiedzi na moje pytanie...

Pozdrawiam
pajonk

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jak zabezpieczyć nieużywany kanał wentylacyjny pod okap?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 03 lis 2017, 16:19

pajonk.i pisze:Czy mogę prosić kogoś o pomoc w tym temacie? Bo jak na razie nie dostałem odpowiedzi na moje pytanie...

Pozdrawiam
pajonk

Chciałem tylko chronić Pana przed skażeniem powietrza, nie mogę doradzać jak źle zrobić. Przepraszam.
HVAC - najtańszy komfort.

pajonk.i
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 lis 2017, 16:13
Re: Jak zabezpieczyć nieużywany kanał wentylacyjny pod okap?

autor: pajonk.i » 03 lis 2017, 16:31

Tomasz_Brzeczkowski pisze:
pajonk.i pisze:Czy mogę prosić kogoś o pomoc w tym temacie? Bo jak na razie nie dostałem odpowiedzi na moje pytanie...

Pozdrawiam
pajonk

Chciałem tylko chronić Pana przed skażeniem powietrza, nie mogę doradzać jak źle zrobić. Przepraszam.


Nie do końca rozumiem, co jest złego w zabezpieczeniu wystającego kawałka rury ze ściany.
Być może jednak rzeczywiście założenie jakiejś kratki wentylacyjnej spowoduje śmiertelne zagrożenie dla mnie i wszystkich w promieniu 3 km.
Dziękuję za troskę.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Jak zabezpieczyć nieużywany kanał wentylacyjny pod okap?

autor: bachus » 05 lis 2017, 17:41

pajonk.i pisze:Być może jednak rzeczywiście założenie jakiejś kratki wentylacyjnej spowoduje śmiertelne zagrożenie dla mnie i wszystkich w promieniu 3 km.
Dziękuję za troskę.
I to przez najbliższe 10 lat.
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jak zabezpieczyć nieużywany kanał wentylacyjny pod okap?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 05 lis 2017, 20:31

Nie do końca rozumiem, co jest złego w zabezpieczeniu wystającego kawałka rury ze ściany.
Być może jednak rzeczywiście założenie jakiejś kratki wentylacyjnej spowoduje śmiertelne zagrożenie dla mnie i wszystkich w promieniu 3 km.
Dziękuję za troskę.
Nie wiem po co ten komentarz. Nie chce Pan zdrowej wentylacji, nie musi Pan przestrzegać norm. Można robić źle, ale dlaczego uważa Pan, że nie należy informować, że źle jest zagrożeniem dla zdrowia.
Pozdrawiam i nie przeszkadzam. Życzę też, by Pana rodzina nie dołączyła mimo Pana starań, do grona milinów alergików.
HVAC - najtańszy komfort.


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości

Gotowe projekty domów