Zadaszenie drzwi wejściowych w kształcie litery L na jednym słupie

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

grabsoon
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2015, 0:18
Zadaszenie drzwi wejściowych w kształcie litery L na jednym słupie

autor: grabsoon » 01 lis 2017, 21:26

Dzień dobry.

Jestem na etapie ocieplania budynku. Stan aktualny zamieszczam na zdjęciu załączonym do posta. Zależy mi na wykonaniu zadaszenia drzwi ktore ma kształt litery L. Przybliżony model znajduje sie w zalączniku. Pytanie do Was drodzy forumowicze jak byście podeszli do tematu? Caly problem w tym ze jak widac na modelu chcialbym aby to bylo na 1 slupie a nie na 2. Nie mam koncepcji jak to wykonać aby bylo lekkie trwale i nie zawalilo sie od sniegu w zimie. Myslalem oczywiscie o wykonaniu tego z drewna ale stal chyba moze sie okazac nieunikniona. Cala konstrukcja mialaby 2 punkty zaczepienia: wieniec nad drzwiami + jeden slup ktory moglby byc polaczony z wiencem jakas krokwia. Macie jakies pomysly?
Załączniki
dom_sk.png
Model
dom_bok.JPG
Aktualny stan.

BobbyHopkins
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 maja 2020, 14:34
Re: Zadaszenie drzwi wejściowych w kształcie litery L na jednym słupie

autor: BobbyHopkins » 03 maja 2020, 14:47

Witam kolege forumowicza.
Zatejestrowałem sie aby dowiedziec sie jak rozwiazales ten problem. Mam ten sam problem i takie same polozenie drzwi. Jestem przed ociepleniem.
Myslelem zeby wykorzystac wieniec tzn - przewiercic go w 3 miejscach i dokrecic na szpilki duza bele i z niej zrobic punkt wyjsciowy.
Drugi pomysl to przewiercenie i dokrecenie wyspawanych stelezy- wieszakow na dlugosc ok 80 cm.
Pptem pytanie jak i czym to zabudowac.
Prosze powiedz jak Ty to zrobiles.
Pozdrawiam
Robert.


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości

Gotowe projekty domów