przyłącze

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.
gajowy
przyłącze

autor: gajowy » 23 kwie 2005, 6:18

mam działeczke ,ogródek maluśki .Wystąpiłem do energetyki o warunki dostałem je , dali mi 4 kw kazali zrobić w systemie TN-S ok , zabezpieczyć to różnicowo prądowymi .
Ale przyłącze jest odemnie oddalone o jakieś 25 metrów przy ulicy chyba sie domyślaćie co to działki w miesćie , czy ja musze wzywać geodetę aby naniusł mi kabel na mapkę i jakie papiery i pozwolenia musze mieć aby energetyka mi to odebrala i czy w związku z ustawieniem skrzynki licznikowej na zewnątrz działki musze mieć jakieś pozwolenia.
Z GORY DZIĘKUJĘ(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Gość

autor: Gość » 23 kwie 2005, 13:08

Tak sobie przegladam to forum i zal mi sie zrobilo Gajowego ;). Moze w czyms pomoze artykuł o podłaczeniu prądu do domu? http://www.e-instalacje.pl/946_50.htm

Gość

autor: Gość » 20 lip 2005, 7:51

1. Jeżeli działka jest zabudowana to potrzebny projekt techniczny niewymagający pozwolenia na budowę, tzn. "na zgłoszenie" - ok. 1300 zł+koszty wykonania ok. 2500 zł
2. Jeżeli nie jest działka zabudowana to potrzbny projekt techniczny z pozwoleniem na budowę - około 1500 zł + koszty wykonania ok. 2500 zł (z obsługą geodezyjną)
3. Szafkę pomiarową można ustwić w pasie drogowym po uprzednim uzgodnieniu z Zarządcą Terenu. Nie powinno być większych problemów.


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości

Gotowe projekty domów