ekogroszek a czyste spalanie

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

maktood
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 wrz 2017, 14:34
ekogroszek a czyste spalanie

autor: maktood » 19 wrz 2017, 14:36

Czy palenie weglem można jakos pogodzić z checia dbalosci o srodowisko. To raczej się wyklucza a nie mam możliwości ani podlaczenia gazowego a elektryczne ogzrewanie to jeszcze gorzej raz ze elektownia za mnie spala po drugie koszty.
Jak mogę spalac czysto ekogroszek ktoś cos?

Nexo
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 408
Rejestracja: 22 cze 2017, 12:06
Re: ekogroszek a czyste spalanie

autor: Nexo » 19 wrz 2017, 14:58

Wystarczy go umyć przed zasypaniem pieca.

agrodred
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 21 lis 2013, 13:56
Lokalizacja: trzebnica
Re: ekogroszek a czyste spalanie

autor: agrodred » 02 paź 2017, 14:44

maktood pisze:Czy palenie weglem można jakos pogodzić z checia dbalosci o srodowisko. To raczej się wyklucza a nie mam możliwości ani podlaczenia gazowego a elektryczne ogzrewanie to jeszcze gorzej raz ze elektownia za mnie spala po drugie koszty.
Jak mogę spalac czysto ekogroszek ktoś cos?


Na pewno zacznij od zakupu dobrej jakosci ekogroszka, nie bierzemyw ogole pod uwagę palenia odpadami węglowymi bo to kaplica / dobry eko to energetyczny i wydajny bez kamieni i mala zawartoscia siarki – długo szukałem dobrej jakosci wegla kamiennego i udało się postawiłem na węgiel sztygar workowany/ czyściutki jest i mega wydajny cena tez nie odstasza :mrgreen:

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: ekogroszek a czyste spalanie

autor: Konsultant Viessmann » 03 paź 2017, 10:12

maktood pisze: elektryczne ogzrewanie to jeszcze gorzej raz ze elektownia za mnie spala po drugie koszty.


Zgadza się, elektrownia spala węgiel, przy produkcji energii elektrycznej, jednak jest to zupełnie inny rodzaj spalania, inny rodzaj emisji do otoczenia a wszystko dzięki systemom odpylaczy i oczyszczania spalin, których nie ma w budynkach mieszkalnych, więc tym się w ogóle nie przejmuj przy wyborze ogrzewania.
Po drugie koszty..... Brałeś pod uwagę instalację pompy ciepła? Jaki masz budżet na system grzewczy? Czytałeś w innych wątkach jakie miesięczne, czy sezonowe koszty ogrzewania pompami ciepła mają inni użytkownicy forum? Poczytaj i może się przekonasz :)

Nexo
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 408
Rejestracja: 22 cze 2017, 12:06
Re: ekogroszek a czyste spalanie

autor: Nexo » 03 paź 2017, 11:52

Miałeś kiedyś okazję zobaczyć filtr kominowy na elektrowni napędzanej węglem? Ja owszem.
W okapie kuchennym jest lepszy system filtracji. Kuknij sobie na komin jak elektrownia zaczyna proces czyszczenia kominów. Miodzio.

robeert
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 14 sie 2013, 13:00
Re: ekogroszek a czyste spalanie

autor: robeert » 03 paź 2017, 14:38

Na pewno zacznij od zakupu dobrej jakosci ekogroszka, nie bierzemyw ogole pod uwagę palenia odpadami węglowymi bo to kaplica / dobry eko to energetyczny i wydajny bez kamieni i mala zawartoscia siarki – długo szukałem dobrej jakosci wegla kamiennego i udało się postawiłem na węgiel sztygar workowany/ czyściutki jest i mega wydajny cena tez nie odstasza :mrgreen:[/quote]

No nie odstarasza bo teraz promocje puścili – 50 zł na tonie a na przy większej dostawie dużo taniej – warto bo wegiel sensowny – ja palacz z 20 letnim stażem nie mam się do czego przyczepic – węgiel sztygar klasa
Czyste spalanie to przezde wszystkim brak brunatnego duszącego dymu z komina, wszystko się spala
Polecam tez metode paleni od góry jest pracochlonno bo codzinnie trzeba rozpalać ale efekty widać pierwszego dnia brak dymu

PawełNM
Aktywny
Aktywny
Posty: 236
Rejestracja: 22 kwie 2014, 23:22
Re: ekogroszek a czyste spalanie

autor: PawełNM » 16 paź 2017, 15:21

U mnie póki co funkcjonuje kocioł, w którym dobrze sprawdza się zarówno węgiel, jak i drewno. Szczególnie to bukowe świetnie się pali. Chciałbym jednak zainwestować w kilka worków z http://dobreworki.pl/ i sprawdzić, czy ekogroszek pali się lepiej czy gorzej od klasycznego węgla i jeżeli trafię na taki dobrej jakości, może całkowicie przestawię się na taki opał.

ralion
Aktywny
Aktywny
Posty: 138
Rejestracja: 18 paź 2017, 10:34
Re: ekogroszek a czyste spalanie

autor: ralion » 03 lis 2017, 13:40

Mój brat używa ekogroszku do ogrzewania domu. Mówi, że ważny dla dobrego spalania jest dobór wysokiej jakości ekogroszku. On węgiel zamawia od firmy węglo smyk i mogę ich polecić również wam. Są autoryzowanym sprzedawcą węgla.

Sun-vent
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 12 paź 2017, 14:23
Re: ekogroszek a czyste spalanie

autor: Sun-vent » 06 lis 2017, 9:25

Tutaj jak wszędzie, podstawą jest dobór odpowiedniego kotła do rodzaju stosowanego opału, akurat jeżeli chcesz połączyć drewno i węgiel to nie widzę żadnych przeszkód, możemy pomóc podczas doboru danego modelu kotła.

Gielda-paliw
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 76
Rejestracja: 26 lip 2016, 13:03
Re: ekogroszek a czyste spalanie

autor: Gielda-paliw » 15 lis 2017, 17:29

Problemem są stare kotły i palenie w nich śmieci, jeśli zamienimy te kotły na retortowe i zwiększymy świadomość o efektywnym paleniu to smog nie będzie takim problemem.

Borysek11
Aktywny
Aktywny
Posty: 299
Rejestracja: 09 lip 2016, 14:53
Re: ekogroszek a czyste spalanie

autor: Borysek11 » 01 gru 2017, 12:46

Ja teraz kupuję ekogroszek w Hurtowni KGMhttps://kgmhurtowniaopalu.pl/oferta stawiają na wysoką kaloryczność i odpowiednie przygotowanie opału. Dzięki temu też osiągamy większe oszczędności, a do tego generują naprawdę mało popiołu, aż sam byłem zaskoczony po pierwszym paleniu.

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: ekogroszek a czyste spalanie

autor: Konsultant Viessmann » 01 gru 2017, 13:24

Gielda-paliw pisze:Problemem są stare kotły i palenie w nich śmieci, jeśli zamienimy te kotły na retortowe i zwiększymy świadomość o efektywnym paleniu to smog nie będzie takim problemem.


Problem to może być w niektórych przypadkach takich jak np. Kraków, gdzie w ogóle nie będzie wolno spalać paliw stałych, nie ważne jak dobry kocioł będziesz miał zainstalowany dlatego własnie, szczególnie do nowych budynków powinno się projektować już nowoczesne i w pełni ekologiczne rozwiązania...

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: ekogroszek a czyste spalanie

autor: Konsultant Viessmann » 01 gru 2017, 13:41

A w temacie czystego spalania - ruszyła własnie akcja ""Nie truj sąsiada!" Wystarczy wydrukować jedną z kilku zawieszek dostępnych na stronie akcji gminazenergia.pl i umieścić na płocie, drzwiach czy oknie sąsiada, który nas truje.

Jak zareagowalibyście na taki "prezent"?

Gielda-paliw
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 76
Rejestracja: 26 lip 2016, 13:03
Re: ekogroszek a czyste spalanie

autor: Gielda-paliw » 04 gru 2017, 22:19

W Krakowie będzie zakaz palenia węglem, a nie wszystkimi paliwami stałymi. Bez ryzyka można kupować kotły na pellet.

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: ekogroszek a czyste spalanie

autor: Konsultant Viessmann » 05 gru 2017, 21:34

Gielda-paliw pisze:W Krakowie będzie zakaz palenia węglem, a nie wszystkimi paliwami stałymi. Bez ryzyka można kupować kotły na pellet.


Oj, niestety mylisz się... odsyłam do analizy ustawy antysmogowej!


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 196 gości

Gotowe projekty domów