Kto płaci za studzienkę?

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Andy
Kto płaci za studzienkę?

autor: Andy » 05 lip 2005, 12:09

Witam,
W ulicy jest położona sieć kanalizacyjna ciśnieniowa. Chciałbym się do niej podłączyć? Jak się orientowałem w zeszłym roku, aby to zrobić musiałbym sam (albo z sąsiadami) zasponsorować gminie studzienkę ciśnieniową, do której odprowadzałbym ścieki.
Czy w świetle zmian przepisów:
http://www.e-instalacje.pl/124_2125.htm
jedyny koszt jaki poniosę to przyłącze do granicy działki? - ale jak nie ma już wolnej studzienki (3 domy podłączane są do jednej) tzn, że gmina ma ją wybudować teraz na własny koszt? Nadmienię jeszcze że koszt takiej studzienki to wg gminy 20.000pln, a sąsiadów chętnych do partycypowania nie ma...
Dziękuję za poradę

marty

autor: marty » 11 lip 2005, 12:41

Nowe prawo mówi jednoznacznie o rozkładzie kosztów (Pan tylko od granicy swojej działki, jeśli nie ma Pan na niej studzienki), ale założę się, że spotka się Pan z indolencją urzędniczą i odporem :(.

misiek

autor: misiek » 18 lip 2005, 18:52

A czy nie pomyliłeś pojęcia "studzienka ciśnieniowa" z "ciśnieniową przepompownią ścieków"?Przyznam się że nigdy nie spotkałem określenia studzienka ciśnieniowa, a i koszk takowej by mnie zastanowił.Jeżeli sieć kanalizacyjna jest ciśnieniowa,to jak chcesz tam podać ścieki? Niestety musisz je wtłoczyć i dlatego potrzebna jest przepompownia,a to już nie jest zadanie gminy.Takie coś powinno być określone w warunkach technicznych o które wystąp do właściwego przedsiębiorstwa wod.-kan.


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości

Gotowe projekty domów