Domy z bali sosnowych – wyjątkowy klimat

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Domy z bali sosnowych – wyjątkowy klimat

autor: Redakcja » 04 sty 2017, 21:02

Domy z bali cieszą się ogromną popularnością, choć jest to jeden z najstarszych sposobów stawiania budynków. Wybór tej technologii wpływa pozytywnie.. Domy z bali sosnowych – wyjątkowy klimat >>
Redakcja

Lena80
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 09 lis 2016, 16:07
Domy z bali sosnowych – wyjątkowy klimat

autor: Lena80 » 04 sty 2017, 21:02

Miałam przyjemność wynajmować taki dom drewniany na Mazurach podczas wakacji. Był przepiekny i bardzo klimatyczny. Mieszkało się w nim cudownie. Budowała go lokalna firma Natur Eko Dom, którą odwiedziliśmy ponieważ zaczęliśmy się się zastanawiać nad budową takiego domu dla siebie. Ich realizacje nas oczarowały. Aktualnie przystępujemy do działania, a pieczę nad naszą inwestycją powierzyliśmy właśnie im.

jacekb90
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 89
Rejestracja: 06 maja 2015, 17:16
Domy z bali sosnowych – wyjątkowy klimat

autor: jacekb90 » 12 lip 2017, 19:43

Lena jak idzie wam budowa? Ja również planuję taki dom na mazurach, a jak sprawdzałem to Natur Eko Dom jest z Mrągowa. Mieli by blisko i znali się na lokalnym, tradycyjnym budowaniu. Chcemy, by nasz dom wpisywał się w okoliczny krajobraz, a co może być lepszego niż dom z bala inspirowany tradycyjną zabudową, która już opatrzyła się wszystkim.

sdelfinszpak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 11 sty 2016, 0:24
Re: Domy z bali sosnowych – wyjątkowy klimat

autor: sdelfinszpak » 12 lip 2017, 21:49

zawsze chciałam mieć taki dom.

antonikowalski80
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 75
Rejestracja: 31 lip 2017, 6:31
Re: Domy z bali sosnowych – wyjątkowy klimat

autor: antonikowalski80 » 31 lip 2017, 6:41

Żeby mieć taki domek, chociażby letniskowy, byłoby super :)

tureqt0
Aktywny
Aktywny
Posty: 137
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:46
Re: Domy z bali sosnowych – wyjątkowy klimat

autor: tureqt0 » 09 sie 2017, 18:55

jacekb90 pisze:Lena jak idzie wam budowa? Ja również planuję taki dom na mazurach, a jak sprawdzałem to Natur Eko Dom jest z Mrągowa. Mieli by blisko i znali się na lokalnym, tradycyjnym budowaniu. Chcemy, by nasz dom wpisywał się w okoliczny krajobraz, a co może być lepszego niż dom z bala inspirowany tradycyjną zabudową, która już opatrzyła się wszystkim.

Oj takie domy lubię. Kiedyś miałem okazję mieszkać przez jakiś czas w takim domu i klimat był niesamowity. I to był właśnie taki dom mazuski, jak piszesz. Spojrzałem sobie na stronę Natur Eko Dom o którym piszesz i mieszkałem w podobnym domu jak projekt "Sielawa". Może salon był bardziej otwarty na klatkę schodową, ale tak to bardzo podobny. Fajnie się w takim domu mieszka.

jacekb90
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 89
Rejestracja: 06 maja 2015, 17:16
Re: Domy z bali sosnowych – wyjątkowy klimat

autor: jacekb90 » 10 wrz 2017, 19:01

tureqt0 pisze:
jacekb90 pisze:Lena jak idzie wam budowa? Ja również planuję taki dom na mazurach, a jak sprawdzałem to Natur Eko Dom jest z Mrągowa. Mieli by blisko i znali się na lokalnym, tradycyjnym budowaniu. Chcemy, by nasz dom wpisywał się w okoliczny krajobraz, a co może być lepszego niż dom z bala inspirowany tradycyjną zabudową, która już opatrzyła się wszystkim.

Oj takie domy lubię. Kiedyś miałem okazję mieszkać przez jakiś czas w takim domu i klimat był niesamowity. I to był właśnie taki dom mazuski, jak piszesz. Spojrzałem sobie na stronę Natur Eko Dom o którym piszesz i mieszkałem w podobnym domu jak projekt "Sielawa". Może salon był bardziej otwarty na klatkę schodową, ale tak to bardzo podobny. Fajnie się w takim domu mieszka.

No projekt ciekawy. Faktycznie jakby bardziej otworzyć salon na klatkę to wnętrze wyda się bardziej przestronne i bardziej w nowoczesnym stylu. Dom z bala nie oznacza, że musi być w starym stylu. Taka konstrukcja może być bardzo nowoczesna. Zobacz też projekt Kurpianka. Niby stylizowany na chaty krupiowskie, ale wnętrze wydaje się bardzo nowoczesne.


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości

Gotowe projekty domów