Ogrodzenie z taniej kostki

Wybór rodzajów ogrodzeń jest bardzo duży. Tu znajdziesz informacje i opinie o rodzajach ogrodzeń, a także praktyczne porady na temat tego jak samodzielnie wykonać ogrodzenie i jakie materiały wybrać.
asiast
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 wrz 2017, 9:31
Ogrodzenie z taniej kostki

autor: asiast » 01 wrz 2017, 9:34

Dzień dobry. Proszę o poradę w kwestii ogrodzenia ponieważ zupełnie się w tym temacie nie orientuję.
Z jakiej kostki będzie najtaniej wymurować słupki i niewysoki murek na ogrodzenie? Myślałam o kostce granitowej ale jak zaczęłam czytać na różnych stronach to część ludzi wypowiada się, że to drogo bo jest nierówna i sporo się odcina i materiał się marnuje. Stąd pytanie jaką kostką obłożyć słupki i ile mniej więcej może wynieść robocizna.
I jeszcze jedno pytanie ile kostki potrzeba na 12 słupków i podmurówkę?

Chodzi o samo obłożenie kostką ponieważ mąż w zeszłym roku zabetonował jakieś słupy żelbetonowe (12szt). Później niestety się rozchorował i teraz nie jest w stanie tego skończyć, a i pieniędzy teraz też nie ma na drogie ogrodzenie.

Z góry dziękuję za pomocne informacje

Jul-met
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 11 mar 2016, 11:25
Re: Ogrodzenie z taniej kostki

autor: Jul-met » 01 wrz 2017, 11:15

Jeżeli chodzi o ogrodzenie z kostki to sam pomysł jest całkiem ciekawy, aczkolwiek aby obliczyć dokładnie ile potrzeba jej na słupki trzeba będzie wszystko pomierzyć. O trwałość takiego rozwiązania bym sie nie obawiał.

romki
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 07 lip 2017, 14:27
Re: Ogrodzenie z taniej kostki

autor: romki » 07 lis 2017, 21:51

Odradzam ogrodzenie z kostki. Polecam serdecznie tą stronę:
http://www.ogradzamy.pl/ naprawdę solidne ogrodzenia. Jak na tak solidne ogrodzenia to moją bardzo dobre ceny.

Meisen
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 64
Rejestracja: 19 paź 2017, 7:59
Re: Ogrodzenie z taniej kostki

autor: Meisen » 10 lis 2017, 8:12

Wszystko rozumiem tylko jeżeli możesz to napisz dlaczego w szczególności odradzasz ogrodzenie z kostki bo nie bardzo rozumiem, oczywiście jest kilka innych lepszych i trwalszych materiałów, ale jeżeli ktoś chce- ja osobiście nie widzę problemu.

karolinamak
Aktywny
Aktywny
Posty: 288
Rejestracja: 15 cze 2017, 22:57
Re: Ogrodzenie z taniej kostki

autor: karolinamak » 16 lis 2017, 22:42

My wybraliśmy ogrodzenia betonowe w Białymstoku i super to wyszło :D naprawdę świetnie to wygląda i jest mega praktyczne :)

Metaloteka
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 10 sty 2018, 9:17
Re: Ogrodzenie z taniej kostki

autor: Metaloteka » 10 sty 2018, 9:43

Ja również odradzam, ponieważ ogrodzenie samo w sobie powinno cechować się dobra jakością, solidnością oraz wytrzymałością, niestety tanie materiały nie wytrzymają zbyt długo, pomijam też aspekt estetyczny.

asiax84
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 431
Rejestracja: 14 kwie 2015, 16:43
Re: Ogrodzenie z taniej kostki

autor: asiax84 » 26 sty 2018, 10:34

Przeglądałeś już bloga http://domosia.pl/ogrodzenie-azurowe/ są na nim dość ciekawe ogrodzenia, a każdy rodzaj ogrodzenia jest ładnie opisany, by można było poznać ich główne zastosowanie

chopper
Aktywny
Aktywny
Posty: 249
Rejestracja: 12 sie 2016, 19:03
Re: Ogrodzenie z taniej kostki

autor: chopper » 04 lut 2018, 13:39

Ogrodzenia nie są wcale tak trudnym tematem, ja wiele dowiedziałem się z http://www.abcwnetrza.pl/sporo-jest-plo ... chetowych/ jest ona pomocna przy wyborze wszelkiego typu ogrodzeń

FirmaBrux
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 14 lut 2018, 14:39
Re: Ogrodzenie z taniej kostki

autor: FirmaBrux » 14 lut 2018, 14:46

Zapraszam do nas, zajmujemy się od wielu lat kostką brukową i posiadamy niezbędne doświadczenie, chętnie pomożemy.


Wróć do „Ogrodzenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Gotowe projekty domów