Gdzie kupić zwykłe drzwi wewn. gładkie białe o wys 194cm...?

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Vendeur
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 26 sie 2017, 17:13
Gdzie kupić zwykłe drzwi wewn. gładkie białe o wys 194cm...?

autor: Vendeur » 26 sie 2017, 17:22

Witam,

w starym budownictwie z płyt posiadam w mieszkaniu wszędzie ościeżnice na drzwi o wysokości 194cm. Chciałbym zakupić zwykłe, gładkie, najtańsze drzwi, coś takiego jak tutaj: https://www.castorama.pl/produkty/wykon ... biale.html . Problem w tym, że nigdzie nie znalazłem drzwi o wysokości 194cm, są o 10 cm dłuższe. 10 cm to z kolei za dużo, aby je przyciąć, bo wzmocnienia są mniejsze.

Gdzie zatem mogę takie drzwi zakupić? Najlepiej we Wrocławiu.

Jeśli to nie będzie możliwe, zastanawiam się jeszcze nad jednym rozwiązaniem. Mianowicie przycięcie drzwi a z kawałka odciętego, usunięcie bocznych płyt i wsadzenie tego wzmocnienia, które pozostanie z powrotem do obciętych drzwi. Mam nadzieję, że jest to do zrobienia :)

Awatar użytkownika
yanes
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 663
Rejestracja: 14 wrz 2008, 20:46
Lokalizacja: Podhale
Re: Gdzie kupić zwykłe drzwi wewn. gładkie białe o wys 194cm...?

autor: yanes » 26 sie 2017, 18:15

Nie kupisz takich drzwi o innej wysokości niż ta standardowa. Rob tak jak napisałeś na końcu bo sam też tak zrobiłem i jest wszystko w porządku.

kazik.s
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 19 kwie 2017, 9:37
Re: Gdzie kupić zwykłe drzwi wewn. gładkie białe o wys 194cm...?

autor: kazik.s » 26 sie 2017, 22:08

A sprawdzałeś w http://bianex.pl/drzwi/? Według mnie znajdziesz to, czego szukasz. Zwłaszcza, że firma ma dodatkową opcję montażu. No i gwarancja. To chyba bardzo istotna kwestia :)

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Gdzie kupić zwykłe drzwi wewn. gładkie białe o wys 194cm...?

autor: mazwoj » 27 sie 2017, 12:56

Jest to do zrobienia, ale 99% producentów przewiduje skracanie drzwi do 50mm. W szczególnych przypadkach i niektórych modelach nawet do 80mm. Największe firmy jak Porta czy Erkado bez problemu wyprodukują Ci takie drzwi. Tylko Ty chcesz je mieć na starych ościeżnicach? To tu już pamiętaj o zwymiarowaniu felca aby nie było niespodzianek że drzwi nie możesz zamknąć.
Zobacz sobie instrukcje albo jakieś info techniczne co do skracania:
http://erkado.pl/wp-content/uploads/201 ... 017-_1.pdf
Na 107 stronie masz info o tym ile możesz skrócić. Jak pisałem wcześniej 50mm, a w jednym modelu 80mm.
Później pamiętaj, że jak utniesz skrzydło to straci ono stabilność. Ramiak MUSISZ wstadzić do środka i ładnie go wkleić. Ja przy taki manewrze wybierałbym skrzydło ze sztywniejszym wypełnieniem jak plaster miodu. Albo szukałbym płyty wiórowej jak w Porcie albo płyty Homalight jak w Erkado.
Kolejną rzeczą o jakiej musisz pamiętać jest to, że we własnym zakresie możesz skracać skrzydła do 50mm. Skracanie powyżej tego wymiaru powoduje utratę gwarancji. No i klamka błazeńsko nisko będzie osadzona.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 69 gości

Gotowe projekty domów