Budowa komina do kominka

Komin jest nieodłączną częścią systemu ogrzewania i wentylacji - odprowadza spaliny i dym wytwarzany przez domowy sprzęt. O tym jaki wybrać komin zależy od sposobu ogrzewania domu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się wszystkiego o systemach kominowych koniecznie wejdź do tego działu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

gosc
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 01 cze 2006, 16:01
Budowa komina do kominka

autor: gosc » 22 mar 2007, 0:07

Witam
Zachcialo mi sie w domu kominka i musze wybudowac komin (Schiedel Rondo). Problem polega na tym ze kominek usytuowany jest na parterze a komin musi byc po drugiej stronie sciany nosnej i zaczynac sie od pierwszego pietra, bo nizej nie idzie zejsc.
Podlaczenie wkladu kominkowego z kominem chcialem puscic w scianie rura stalowa w izolacji. Jednak bedzie miala dlugosc ok 2 m i 3 zakrety po 90 stopni.
Pytalem sie fachowcow od kominow ale zaden nie powiedzial mi konkretnie czy to jest mozliwe do zrealizowania i czy bedzie funkcjonowac.

Dodaje obrazek pogladowy :
Obrazek

Bede bardzo wdzieczny ze pomoc.

Awatar użytkownika
Rom-Kon Remonty
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 59
Rejestracja: 20 lut 2007, 23:52
Lokalizacja: okolice Warszawy

autor: Rom-Kon Remonty » 22 mar 2007, 8:11

Nie jestem fachowcem w tym temacie więc moja porada jest tylko poradą laika... przewody przy kominkach nie powinny mieć "zakrętów" 90* tylko łagodne 2x 45*. A z kominkami to różnie bywa... czasem wszystko jest ok. i kominiarze ani kominkarze nie widzą żadnych nieprawidłowości a kominek "nie ciągnie"... u mojego klienta tak było... pomogła dopiero turbina...
Rom-Kon

gosc
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 01 cze 2006, 16:01

autor: gosc » 24 mar 2007, 3:06

Ja tez sie zastanawialem, co zrobic z tymi zakretami. Chyba nie bedzie problemu podlaczyc to pod 45 stopni. Wygladalo by to mniej wiecej tak:

Obrazek

Co o tym sadzicie? Bedzie to dzialac?

dewer1
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 09 kwie 2008, 19:16

autor: dewer1 » 12 kwie 2008, 14:34

moim zdaniem 2 razy po 45 będzie działać bez problemu ale nie ryzykował bym przejścia na 90.........pozdrawiam
dewer1


Wróć do „Kominy, Systemy kominowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów

cron