Stary dom drewniany i obmurowanie wnetrza

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Arek78Lodz
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 sie 2017, 19:03
Stary dom drewniany i obmurowanie wnetrza

autor: Arek78Lodz » 09 sie 2017, 19:42

Posiadam stary drewniany parterowy dom ze strychem z 1928 r. Dom 8 lat temu przeszedł remont (zgłoszony do urzędu) tzw kapitalny tzn zrobiono opaskę fundamentową, zrobiono betonową podłogę i usunięto stare deski z podłogi oraz ścian. W końcowym efekcie ze starego domu została jedynie drewniana konstrukcja. Genialni panowie fachowcy od zewnątrz nakręcili płyty OSB (coś niby styl Kanadyjski) a na te płyty nakleili styropian 5cm i wytynkowali. Od wewnątrz zrobili dziurę powietrzna na grubość belek konstrukcyjnych i wyłożyli wszystko płytą kartonowo gipsową. Pomijam to że kable elektryczne nie idą w peszlach a w nacięciach płyt gipsowych. Rozprowadzili ogrzewanie po budynku tak że idą spaliny z kominka zamiast ciepła.

No i teraz sedno sprawy: dom dostałem w spadku, firma która go robiła już nie istnieje a jej właściciel nie żyje. W okresie zimowym gdy temperatura spada poniżej 15 st C zaczyna się efekt szronienia ścian tzn przy drzwiach od wewnątrz najpierw pojawia się szron a potem oblodzenie.

Chciałem postawić sciany zewnętrzne z cegły bo to najwygodniej i potem zawalić dom do środka ale to wymaga projektu.

Zastanawiam się czy może w takim układzie postawić scianki od środka z bloczka typu ytong albo czegoś podobnego. Tylko nie mam pojęcia czy na takie coś też trzeba robić projekt, czy to trzeba gdzieś zgłaszać?? Dodam że dom jest na obrzeżach miasta.

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości

Gotowe projekty domów