Maszyny do tynku mechanicznego

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

skrupski
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 02 cze 2011, 20:26
Maszyny do tynku mechanicznego

autor: skrupski » 02 cze 2011, 20:51

Witam.
Razem z bratem chcieliśmy spróbować zabrać się za układanie tynków maszynowych . Mieszkamy w małej dziurze gdzie z robotą ciężko. Przez lata pracowaliśmy na budowach, trochę przy tynkach i gładziach a więc doświadczenie marne ale zawsze jakieś jest. Nie potrzebujemy porad typu ?weźcie się do normalnej roboty? czy ?odpuście nie macie doświadczenia, nie dacie rady? chociaż może się okazać że porywamy się z motyką. Prośba też do moderatora żeby nie usuwał tematu ze względu na jego wielowątkowość, a forumowiczów o podawanie stron do podobnych tematów. Ale do rzeczy:
1) Agregat do nakładania tynków ? cena do 20 tys i tu nasuwa się najwięcej pytań: czy nowy czy używany, z mieszalnikiem czy dodatkowo dokupić lekką betoniarkę. Agregaty takie podają tylko tynki gotowe z worka czy też te wykonywane samemu poprzez mieszanie poszczególnych składników ?
2) Czy producenci tych sprzętów organizują czasami jakieś pokazy, prezentacje, szkolenia??
3) Jaki sprzęt byłby jeszcze dodatkowo potrzebny: pompy, agregaty prądotwórcze, podajniki??
4) Jakie są możliwości otrzymania dofinansowania z UE dla bezrobotnych na otwarcie takiej działalności ?
Oczywiście to tylko zarys problemów i część z dziesiątek pytań ale jakby się komuś chciało kilka zdań odpisać, coś podpowiedzieć na jakieś pytanie, podzielić się doświadczeniem, sukcesami lub problemami bylibyśmy wdzięczni.

nata-32
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 07 sty 2011, 11:50
Re: Maszyny do tynku mechanicznego

autor: nata-32 » 03 cze 2011, 14:18

Na te pytanie nie mogę odpowiedzieć, bo się nie znam, ale mogę Wam polecić krótki filmik o nakładaniu maszynowym gładzi cementowej cekol http://www.youtube.com/watch?v=Nm9zmDx08DA Mam nadzieję, że w jakimś stopniu będzie pomocny i trzymam kciuki!

marek33
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 384
Rejestracja: 10 paź 2016, 15:14
Re: Maszyny do tynku mechanicznego

autor: marek33 » 02 sie 2017, 14:07

Proponowałbym przedzwonić do Mixmann, na stronie http://mixmann.com jest do nich kontakt. Sprzedają automaty i ręczne maszyny. Ja używam Easy Color Classic i sobie chwalę. Wydajne pompy ze stali nierdzewnej, filtry się nie blokują i bardzo też się przydaje system przy zaworze który uwalnia ręce, można sobie łatwiej i wygodniej wyregulować skalę i dozowanie pigmentów.


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości

Gotowe projekty domów