ocieplenie poddasza wełna + styropian

Jeżeli chcesz zaadaptować swoje poddasze to koniecznie musisz znać wszystkie aspekty, z jakimi możesz się spotkać przy remoncie poddasza. Oprócz tego w tym dziale poznasz pomysły innych na aranżacje tego pomieszczenia.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Adrian_Janik
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 24 paź 2008, 10:36
ocieplenie poddasza wełna + styropian

autor: Adrian_Janik » 22 gru 2008, 11:32

Witajcie,

Jestem na etapie ocieplana poddasza (wysokie poddasze mieszkalne). Krokwie mają 18cm zastanawiam się czy jest sens położyć tuż pod folią PP (oczywiście nie dotykając jej) 3 cm styropianu a następnie 15 cm wełny. Wymyśliłem sobie że jeżeli najpierw dam cienką warstwę styropianu (twardy jak pod wylewkę) to nawet jeżeli folia PP przepuści gdzieś wodę to po styropianie woda spłynie. Zastanawiam się jednak czy niema przeciwwskazań do takiego rozwiązania.



Pozdrawiam

REGIPSY_KRAKÓW
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 21 gru 2008, 23:19
Lokalizacja: Kraków - Niepołomice

autor: REGIPSY_KRAKÓW » 22 gru 2008, 14:46

Takim sposobem można trochę ograniczyć dostęp powietrza... Więc nie wiem, czy nie lepszy sposób to montaż wełny w systemie 150 + 50
Oferujemy kompleksowe oraz profesjonalne prace budowlane.

szubertart
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 25 sty 2009, 21:06
Lokalizacja: Kalisz

autor: szubertart » 07 lut 2009, 0:15

wełna i styropian to nie dobre połączenie

mianowicie styropian paroprzepuszczalność 14mg/m2/h

a wełna ok 400 mg/,2/h

liczby mówią same za siebie

TomekM.
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 22 wrz 2015, 17:12
Kontaktowanie:
Re: ocieplenie poddasza wełna + styropian

autor: TomekM. » 20 lip 2017, 13:22

Jak ocieplić poddasze - wełna czy styropian to jedno z najczęściej zadawanych pytań przy naszych klientów. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, jednak przedstawiając właściwości obu materiałów spróbuje dokonać wyboru. Szerzej w tym artykule http://domenergooszczedny.eu/pl/blog/aktualnosci/jak-ocieplic-poddasze-welna-czy-styropian


Wróć do „Poddasze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

Gotowe projekty domów