Stan deweloperski czy pod klucz?

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.
oliwia32
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 cze 2017, 11:04
Stan deweloperski czy pod klucz?

autor: oliwia32 » 19 cze 2017, 7:48

Hej! kupuję mieszkanie w Lublinie i często widzę oferty - albo pod klucz albo stan deweloperski, no i już trochę zgłupiałam, bo każdy deweloper ma na stronie co innego… co wy polecacie, jakie sa wasze doświadczenia?

damian80
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 24 maja 2017, 7:58
Re: Stan deweloperski czy pod klucz?

autor: damian80 » 20 cze 2017, 8:06

Ja się dogadałem z deweloperem na taki stan niby deweloperski, niby pod klucz - zmieniłem ustawienie scianek działowych i trochę pokombinowałem z instalacją elektryczną- taka opcję bardzo polecam, bo potem by trzeba było pruć ściany, a cała wykończeniówka - malowanie, płytki, itp. to juz miałem osobna ekipę

HSD Arrow
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2017, 11:09
Re: Stan deweloperski czy pod klucz?

autor: HSD Arrow » 21 cze 2017, 6:21

To prawda, każda firma deweloperska inaczej definiuje, co oznacza “stan deweloperski”. Najczęściej obejmuje on instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną, wylewkę podłogową, parapety wewnętrzne i okna. Podczas podpisywania umowy należy omówić szczegółowo jak będzie wyglądało mieszkanie podczas odbioru. Stan deweloperski jest wciąż popularny w Polsce, ponieważ zostawia duże pole do popisu podczas wykańczania wnętrza. Coraz więcej osób jednak decyduje się na wykończenie mieszkania “pod klucz”. Przyjmuje się, że takie mieszkanie jest gotowe do zamieszkania od razu, wystarczy tylko wnieść meble. W praktyce jednak usługa wykończenia mieszkania jest indywidualnie ustalana między klientem a deweloperem. Może ona obejmować takie prace wykończeniowe, jak malowanie ścian, montaż podwieszanego sufitu i oświetlenia oraz np. półek z płytek w łazience. Przykładowy zakres prac wykończeniowych oferowanych przez HSD&Arrow znajdą Państwo na naszej stronie internetowej https://hsd-arrow.pl/s,94,wykonczenie-pod-klucz.html.

Bartłomiej26
Aktywny
Aktywny
Posty: 178
Rejestracja: 19 lis 2014, 11:11
Kontaktowanie:
Re: Stan deweloperski czy pod klucz?

autor: Bartłomiej26 » 21 cze 2017, 12:45

Ja od siebie mogę polecić mieszkania Toruń w stanie deweloperskim, dzięki temu zawsze będziesz miała władzę nad tym jak ma wyglądać Twoje mieszkanie i zrobić wszystko po swojemu czy to z architektem czy z własnym pomysłem.
Czas na zmiany!

oliwia32
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 cze 2017, 11:04
Re: Stan deweloperski czy pod klucz?

autor: oliwia32 » 26 cze 2017, 7:11

Tak jak myślałam własnie, że jest to kwestnia indywidualnego dogadania się z deweloperem. Musze to jeszcze przeliczyc wszystko, co mi się bardziej opłaca, ale dzięki za podpowiedzi ;)

malina32
Aktywny
Aktywny
Posty: 161
Rejestracja: 03 mar 2016, 10:33
Re: Stan deweloperski czy pod klucz?

autor: malina32 » 01 lip 2017, 7:09

Jeszcze nie zdecydowałam co wybrać ale wiem jedno że osiedle Nowe Miasto Różanka to moje osiedle. W sumie nawet sama mogłabym się podjąć wykończenia jeśli zdecydowałabym się tam kupić mieszkanie, miejsce jest bardzo inspirujące ze względu na stary młyn wtopiony w infrastrukturę osiedla


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Grapeshot [Crawler], Omgili [Crawler], Yandex [Bot] i 83 gości

Gotowe projekty domów