Grunt i Malowanie

Projekty wnętrz. Szukasz inspiracji jak zaaranżować mieszkania, domy? Tutaj znajdziesz uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, pomysły na wystrój każdego pomieszczenia oraz architektów z całej Polski.
Damelvis
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2017, 20:55
Grunt i Malowanie

autor: Damelvis » 27 maja 2017, 21:08

Witam

Zarguntowalem dobrym gruntem przed polozeniem gladzi miejscami nie na wszystkich scianach w lazience.

Polozylem dosc obfito gruntu.
Natsepnie zauwazylem, ze farba niezmywalan stara sie po gruncie luszczy i zaczyna miejscami odchodzic, rozpuszczac jakgdyby troche.

Zdarlem farbe tam gdzie dchodzila zapytakem fachowca i powiedzial zeby zaruntowac dobrym gruntem polyzc znowu gladz miejscami tam gdzie odpada, znowy=u grunt przed malowaniem

A wiec tak zrobiel dzisiaj - ale znowu po gruncie patrze i miescami tam gdzie byla farba bez gladzi stara marszczy sie i odchodzi w kilu miesjcach. O co tu moze chodzic? Czy ja polozylem nie potrzebnie grunt czy za duzo poozyclem gruntu - dlaczego wdala sie jakas interekacja farba z gruntem?

Gdybym nie dawal gruntu zauwazylem farba stara by mi nie odchodzila nie pekala..Moze ktos doradzic - czy to farba niezymwalna z gruntem taka reakcja?

jarecki74
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 20 kwie 2017, 11:22
Re: Grunt i Malowanie

autor: jarecki74 » 28 maja 2017, 14:59

ściany zawsze maluję unigruntem atlas, na to kolor. Nad grzejnikami, oknami czasami mam tak samo. Myję ścianę wilgotną szmatą, maluję farbą gruntową, czekam 2h do wyschnięcia i maluję kolorem. Kiedys w obi kupiłem grunt dragon, nie dało się malować na nim. Ostatnim razem malowałem sufit śnieżką super mat pozostałą z ubiegłego roku, kiepsko szło. Dwie warstwy i miejscami prześwitywało. Farba się skończyła a trzeba było jeszcze jedną warstwę położyć. Kupiłem 2.5 l beckers na 40 zł - rewelacja. Gęsta, wszystko ładnie zakryło. Kilkukrotnie droższe od śnieżki, za to mniej roboty. A jaką farbę masz?

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Grunt i Malowanie

autor: -_- greg » 30 maja 2017, 10:52

Sprawa jest jasna i prosta.
Każdy grunt, farba itp zawiera wodę.
Gdy poprzednie wykonanie malowania, materiały jak farby, gładzie były słabe i słabo wykonane to po kontakcie z wodą zaczyna się marszczenie, odłażenie, warstwa po warstwie.

Dlatego zawsze przed zabraniem się do wykończenia ściany sprawdzam jak powierzchnia reaguje z wodą.
Jeżeli zbyt łatwo odchodzi to usuwam czasami nawet do zera.
Przygotowanie powierzchni często wymaga większego nakładu czasu, pracy i wysiłku niż samo gładzenie i malowanie.
Dlaczego warto zrobić raz a solidnie? bo kolejne malowania, remonty, będą bez takich niespodzianek a powierzchnia przez cały okres eksploatacji będzie zdrowa bez miejscowych pęknięć, odparzeń i inny defektów.

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Grunt i Malowanie

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 02 lip 2017, 22:35

Szanowni Państwo,

tak, jak wspomniał użytkownik -_- greg, przygotowanie podłoża jest często dużo bardziej czasochłonne niż jego wykończenie. Powierzchnia musi być oczyszczona, odpylona, nie może być na niej luźnych fragmentów. Często przed rozpoczęciem prac konieczne jest gruntowne mycie ścian czy sufitów. Należy również stosować materiały dobrej jakości. W przypadku łazienki, gdzie mamy do czynienia z wilgocią i często kiepską wentylacją można wykorzystać:
- uniwersalny grunt polimerowy ACRYL-PUTZ® GU 40,
- gładź ACRYL-PUTZ® RV 13 RENOWA – przeznaczoną do pomieszczeń wilgotnych,
- farbę ŚNIEŻKA KUCHNIA ŁAZIENKA z dodatkiem silikonu – również przeznaczoną do pomieszczeń
wilgotnych.

Wszystkich materiałów należy używać zgodnie z ich przeznaczeniem oraz zgodnie z informacjami, które są zawarte w karcie technicznej.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka


Wróć do „Aranżacje wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości

Gotowe projekty domów