kto ma za to zapłacić ?

Przystępując do budowy, marzymy o idealnym domu. Niestety realia często są inne, a błędy budowlane są zmorą wielu inwestorów. Poradź się jak uniknąć błędów, na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby Twój dom rzeczywiście był idealny.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Lewandowski009
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2017, 14:29
kto ma za to zapłacić ?

autor: Lewandowski009 » 24 maja 2017, 15:06

Witam wszystkich !!!

Chciał bym się Was zapytać co sądzicie o moim przypadku z którym się spotkałem na samym początku budowy. W skrócie wygląda to tak:

Kupiliśmy działkę na nierównym terenie ,powiedzmy ze skosem. Na temat budownictwa wiedza mała ,dlatego wybraliśmy firmę która kompleksowo obsługuje budowy. Ale do rzeczy. Firma wykopała dół pod płytę fundamentową i wylała nawet chudziak ,ale przez ten skos wyszło tak ,ze z drogi mogl bym praktycznie dach zobaczyc .Na terenie powychodziły kurzawy i trzeba bylo je usunac i rownac teren co spowodowało jeszcze niższy doł .Ogolnie chodzi o to ze teren jest za nisko do poziomu drogi i firma stwierdziła ze trzeba by piwnice zrobic zeby to dzwignac ale to spory koszt i wyszlo na to ze mamy to podsypac pospolka gdzie wyjdzie mnie to dodatkowe 20 tys. Pytanie jest takie czy projektant z firmy nie powinien tego przewidzieć przed pracami ziemnymi ,ze dom bedzie za nisko co do drogi ? Myślcie że mam tu szanse na jakies podzielenie tych kosztow ? Bo wyglada to teraz tak ze powstal dol przez firme ktory ja teraz musze zasypac wlasnym kosztem zeby mozna bylo w koncu plyte wylac.

Z góry dzięki za jakies opinie. Pozdrawiam

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: kto ma za to zapłacić ?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 26 maja 2017, 5:24

A jak jest w umowie?
HVAC - najtańszy komfort.

mebmiar
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 26 maja 2017, 6:18
Re: kto ma za to zapłacić ?

autor: mebmiar » 26 maja 2017, 6:50

Umowa wszystko powie :)


Wróć do „Błędy budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów