Notoryczne zalewanie piwnicy

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Leetal
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 maja 2017, 19:39
Notoryczne zalewanie piwnicy

autor: Leetal » 04 maja 2017, 19:46

Dzień dobry, szukam pomocy jak walczyć z zalewaniem piwnicy. Po większym deszczu woda wychodzi mi w piwnicy fugami niemal w każdym pomieszczeniu, zdarza się, że na kilka centymetrów. Będę ogromnie wdzięczny za wskazówki, rady. Jeśli potrzebne są jakieś informacje oczywiście je przedstawię, w tej chwili nie wiem jakie szczegóły mogą być przydatne - jestem właśnie "świeżo" po zbieraniu wody i nerwy mnie trzęsą.

wiwa
Aktywny
Aktywny
Posty: 182
Rejestracja: 23 sie 2010, 22:22
Lokalizacja: Warszawa
Re: Notoryczne zalewanie piwnicy

autor: wiwa » 09 maja 2017, 21:05

Trzeba zrobić drenaż opaskowy wokół budynku, tylko czy masz gdzie odprowadzić wody z drenażu?
wiwa

bazylia2
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 23 lis 2016, 10:18
Re: Notoryczne zalewanie piwnicy

autor: bazylia2 » 15 maja 2017, 10:22

Wiwa ma racje. U mnie w okolicy jest wysoki poziom wód gruntowych i zawsze na wiosnę mieliśmy w piwnicy wodę. Zrobiliśmy drenaż opaskowy i w tym roku nie mieliśmy nic zalanego. Skoro jesteś teraz „na świeżo po zbieraniu wody” to lepiej to jakoś wysuszyć. My korzystaliśmy z usług dry-home. Mąż wynajął sobie po prostu osuszacz. Takimi rzeczami lepiej zająć się zanim pojawi się grzyb w domu.


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości

Gotowe projekty domów