Fiolet - kolor we wnętrzach

Porady jak udekorować każde wnętrze. Jeżeli zastanawiasz się jakie dodatki będą pasowały do Twojego domu, gdzie je kupić i w jakiej cenie, zajrzyj do tego działu.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Fiolet - kolor we wnętrzach

autor: Redakcja » 24 lut 2017, 9:12

Fiolet wywodzi się z połączenia dwóch kolorów- chłodnego błękitu i gorącej czerwieni. Jego symbolika sięga... Fiolet - kolor we wnętrzach >>
Redakcja

Marta Czarnota
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2017, 9:10
Fiolet - kolor we wnętrzach

autor: Marta Czarnota » 24 lut 2017, 9:12

Proszę o podanie koloru ściany (chodzi mi o fiolet) pod napisem "Jak widać na zdjęciu powyżej, fiolet idealnie sprawdza się w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka.Trzeba jednak uważać, aby nie nadużywać tego koloru, gdyż te z reguły małe pomieszczenia mogą jeszcze bardzie zmniejszyć się optycznie. Raczej sugeruję, aby pomalować nim sufit podwieszany lub wybrać w tym kolorze fronty szafek np. z MDF-u. Zamiast farby czy materiałów w tym kolorze możemy dodać do wnętrza fioletowe gadżety." Z góry dziękuję za pomoc

chrunln
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 24 lut 2017, 7:34
Re: Fiolet - kolor we wnętrzach

autor: chrunln » 24 lut 2017, 9:53

Fiolet to piękny kolor i odpowiednio wykorzystany, może dać powalający efekt.

rannata
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 442
Rejestracja: 31 maja 2014, 13:25
Re: Fiolet - kolor we wnętrzach

autor: rannata » 15 mar 2017, 11:46

Ja nie lubię fioletu. Ani we wnętrzach, ani w ubraniach.

pawel156
Aktywny
Aktywny
Posty: 135
Rejestracja: 25 lis 2016, 12:44
Re: Fiolet - kolor we wnętrzach

autor: pawel156 » 16 mar 2017, 8:29

Mi sie fiolety bardzo podobają, a szczególnie takie mocno śliwkowe odcienie. Bardzo elegancko wyglądają z drewnianymi dodatkami.

Awatar użytkownika
manolo2sd
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 06 mar 2017, 13:58
Re: Fiolet - kolor we wnętrzach

autor: manolo2sd » 16 mar 2017, 8:57

Nie powiem, żeby ten kolor za bardzo przypadł mi do gustu. I raczej na pewno w moim domu go nie zastosuje. Działa on na mnie jakoś przygnębiająco i zapewne codziennie chodziłbym smutny, gdy ściany w moim domu były pomalowane w tym kolorze.
Według mnie, ściany w naszych domach powinny być w jasnych kolorach, gdyż wtedy nasz organizm, a zwłaszcza nasze oczy najlepiej odpoczywają.

pawel156
Aktywny
Aktywny
Posty: 135
Rejestracja: 25 lis 2016, 12:44
Re: Fiolet - kolor we wnętrzach

autor: pawel156 » 22 mar 2017, 14:39

Ale musi być trochę odskoczni od tych bladych i beżowych ścian. Właśnie takie mocne kolory nadają charakter pomieszczeniom i mi to bardzo odpowiada.

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Fiolet - kolor we wnętrzach

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 04 maja 2017, 0:18

Kolor fioletowy dość rzadko występuje w przyrodzie. To barwa wnosząca do wnętrza elegancję, Romantyzm i kobiecość. Posiada tak samo wielu zwolenników jak i przeciwników. Fiolet w kuchni obniża apetyt i dlatego nie jest kolorem często spotykanym w tych wnętrzach. Bardzo fajnie sprawdza się jednak w kuchniach nowoczesnych i minimalistycznych. W tradycyjnych aranżacjach nie pojawia się prawie wcale poza stylem prowansalskim. To kolor, po który warto sięgnąć szukając rozwiązań nietypowych i zaskakujących. Więcej o psychologicznym oddziaływaniu fioletu można przeczytać: [więcej informacji poprzez PW]

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka


Wróć do „Dekoracja wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości

Gotowe projekty domów