Stare pustaki

Planujesz budowę lub remont? Zastanawiasz się jakie materiały wykorzystać? W tym dziale znajdziesz opinie na temat różnego rodzaju materiałów i rozwiązań konstrukcyjnych. Możesz też podzielić się swoimi doświadczeniami.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

tomaszjonasz
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2017, 19:24
Stare pustaki

autor: tomaszjonasz » 22 kwie 2017, 19:32

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum :-)
Chciałem zapytać o sprawe, która mnie interesuje. Chodzi o pustaki, około 3 tyś sztuk, które mogłbym nabyć za bezcen, pustaki te leżały jakies 10 lat, niestety, pod chmurką, w stosach, chciałem się zapytać czy możliwe jest wykorzystanie ich w jakikolwiek sposób czy to na budowe domu czy garaży, oraz jak wiele straciły swoich właściwości bo napewno straciły :-D, w kwestiach budowy jestem zielony, prosze o wyrozumiałość. Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Chodzi o pustaki białe, gazobetonowe Suporex.

Tomek W.
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:47
Lokalizacja: Cigacice
Kontaktowanie:
Re: Stare pustaki

autor: Tomek W. » 25 kwie 2017, 20:00

A nie masz w okolicy jakiegoś laboratorium budowlanego, które może sprawdzić parametry wytrzymałościowe tych pustaków. Może na wyższej uczelni (np. politechnika) może sprawdzić parametry mechaniczne. W dobie przesyłek kurierskich warto poszukać w internetach laboratorium, które ma maszynę do badania wytrzymałości na ściskanie.
Jeżeli chcesz z nich budować budynek to bez takich badań kierownik budowy nie powinien zgodzić się na ich wbudowanie.
PozdrawiamTomek W.e-konsultant Rockwool

maur
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 20 kwie 2018, 8:59
Re: Stare pustaki

autor: maur » 17 lip 2019, 10:31

Dla osób szukających starych materiałów budowlanych, ale takich które nadadzą wnętrzom charakteru, polecam kontakt z firmą Antyczny Dom. Stare drewno (w tym czarny dąb), stare cegły, dachówki, deski i belki - dziś tak się już nie buduje, dlatego warto poszukać czegoś wyjątkowego, z duszą.

marek kobakowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 26 kwie 2019, 12:24
Re: Stare pustaki

autor: marek kobakowski » 11 wrz 2019, 12:26

Również mogę polecić wyżej wymienioną firmę. Zaopatrywałem się u nich w stare drewno (trochę dziwne - mma nowy dom i aranżuję go starym drewnem) i zero problemów.

robbercik
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 wrz 2020, 12:24
Re: Stare pustaki

autor: robbercik » 20 wrz 2020, 13:59

Profesjonalne badania wytrzymałościowe konstrukcji można zlecić firmie IGEL. Polecam tych specjalistów.


Wróć do „Materiały budowlane - opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów