Docieplenie połowy domu

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

wierzba123
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 01 paź 2014, 9:40
Docieplenie połowy domu

autor: wierzba123 » 14 kwie 2017, 7:30

Witam. Mam nietypowy problem. Mieszkam w budynku dwu rodzinnym sąsiad na dole ja na pierwszym piętrze. Chcę wykonać docieplenie budynku, ale sąsiad nie chce się dołożyć liczy na to, że sam wszystko zrobie.
Myślałem nad tym, żeby poniżej mojego stropu dać listwy startowe i kleić styropian od polowy do góry. Mieszkanie mam do remontu, więc strop będę ocieplał bo sąsiad oszczędza na węglu lub w ogóle nie grzeje. Całość pomalować na jeden kolor, żeby jakoś to wyglądało.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Docieplenie połowy domu

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 14 kwie 2017, 8:04

wierzba123 pisze:Witam. Mam nietypowy problem. Mieszkam w budynku dwu rodzinnym sąsiad na dole ja na pierwszym piętrze. Chcę wykonać docieplenie budynku, ale sąsiad nie chce się dołożyć liczy na to, że sam wszystko zrobie.
Myślałem nad tym, żeby poniżej mojego stropu dać listwy startowe i kleić styropian od polowy do góry. Mieszkanie mam do remontu, więc strop będę ocieplał bo sąsiad oszczędza na węglu lub w ogóle nie grzeje. Całość pomalować na jeden kolor, żeby jakoś to wyglądało.

Ocieplanie nigdy nie było skuteczne. Największe straty, są wentylacją, centralnym ogrzewaniem i do gruntu.
Radził bym wydać mniej niż na ocieplanie i wyrzucić centralne.
Założyć bezpośredni system utrzymania komfortu.
Ta zima w 100m2 domu z cegły (bez izolacji i 16 okien) utrzymanie 22-23 st . kosztowało 1100 zł
Załączniki
IR_25880.jpg
IR_25880.jpg (175.85 KiB) Przejrzano 4825 razy
HVAC - najtańszy komfort.

Awatar użytkownika
LedPolska
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:31
Re: Docieplenie połowy domu

autor: LedPolska » 14 kwie 2017, 8:09

wierzba123 pisze:Witam. Mam nietypowy problem. Mieszkam w budynku dwu rodzinnym sąsiad na dole ja na pierwszym piętrze. Chcę wykonać docieplenie budynku, ale sąsiad nie chce się dołożyć liczy na to, że sam wszystko zrobie.
Myślałem nad tym, żeby poniżej mojego stropu dać listwy startowe i kleić styropian od polowy do góry. Mieszkanie mam do remontu, więc strop będę ocieplał bo sąsiad oszczędza na węglu lub w ogóle nie grzeje. Całość pomalować na jeden kolor, żeby jakoś to wyglądało.

Więc w czym problem?

wierzba123
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 01 paź 2014, 9:40
Re: Docieplenie połowy domu

autor: wierzba123 » 14 kwie 2017, 8:16

Chciałem się poradzić czy to dobre rozwiązanie problemu ?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Docieplenie połowy domu

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 14 kwie 2017, 9:15

wierzba123 pisze:Chciałem się poradzić czy to dobre rozwiązanie problemu ?

Fatalne.
HVAC - najtańszy komfort.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Docieplenie połowy domu

autor: bachus » 14 kwie 2017, 17:45

Tomasz_Brzeczkowski pisze:
wierzba123 pisze:Chciałem się poradzić czy to dobre rozwiązanie problemu ?

Fatalne.
Idealne.
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Docieplenie połowy domu

autor: Enerbau » 15 kwie 2017, 23:13

wierzba123 pisze:Witam. Mam nietypowy problem. Mieszkam w budynku dwu rodzinnym sąsiad na dole ja na pierwszym piętrze. Chcę wykonać docieplenie budynku, ale sąsiad nie chce się dołożyć liczy na to, że sam wszystko zrobie.
Myślałem nad tym, żeby poniżej mojego stropu dać listwy startowe i kleić styropian od polowy do góry. Mieszkanie mam do remontu, więc strop będę ocieplał bo sąsiad oszczędza na węglu lub w ogóle nie grzeje. Całość pomalować na jeden kolor, żeby jakoś to wyglądało.


Jeżeli chce pan izolować swoją część budynku, to tylko od środka. Radzą skupić się na izolacji dachu. To jest właściwy problem.

Gość10463
Re: Docieplenie połowy domu

autor: Gość10463 » 16 kwie 2017, 7:29

w takim przypadku czyli braku chęci drugiej strony, można zaizolować tylko swoje pomieszczenia bez ingerencji w dach i ładowanie się w wielkie koszta.

Sądzisz że czekałem aż wspólnota mieszkaniowa ociepli cały blok a do tego czasu będę płacił i płakał za ogrzewanie ??? sam sobie ociepliłem, odizolowałem się od strat ciepła i nic z wentylacją nie robiłem, wystarczy podnieść temperaturę powietrza aby zwiększyć wymianę wewnątrz, ciepłe powietrze spierdziela szybciej niż chłodne w kanały wentylacyjne.

Mam problem już z tym, iż muszę nawilżacze stosować bo jest ciepło ale i sucho zarazem

Awatar użytkownika
LedPolska
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:31
Re: Docieplenie połowy domu

autor: LedPolska » 16 kwie 2017, 8:54

wierzba123 pisze:Chciałem się poradzić czy to dobre rozwiązanie problemu ?

Lepiej tego nie zrobisz.

Piotr Nowik
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1286
Rejestracja: 20 sie 2014, 13:21
Kontaktowanie:
Re: Docieplenie połowy domu

autor: Piotr Nowik » 16 kwie 2017, 11:52

Do zaizolowania od wewnątrz polecam płyty Eurothane G albo Ytong Multipor. Ja mam u siebie to pierwsze ale Ytong też brałem pod uwagę.

Są tez płyty Ultrament albo innych producentów ale wychodzi wtedy zdecydowanie drożej.
Jestem światowej sławy specjalistą od mniemanologii stosowanej, a praw fizyki uczę się od pana Tomasza Brzęczkowskiego

Awatar użytkownika
LedPolska
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:31
Re: Docieplenie połowy domu

autor: LedPolska » 16 kwie 2017, 12:03

Do zaizolowania idealnie od zewnątrz polecam styropian z marketu budowlanego. Niczym nie różni się od tego "markowego".

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Docieplenie połowy domu

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 16 kwie 2017, 15:01

???
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2017, 15:13 przez Tomasz_Brzeczkowski, łącznie zmieniany 1 raz.
HVAC - najtańszy komfort.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Docieplenie połowy domu

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 16 kwie 2017, 15:05

LedPolska pisze:Do zaizolowania idealnie od zewnątrz polecam styropian z marketu budowlanego. Niczym nie różni się od tego "markowego".

Nie ma czegoś takiego w Fizyce Budowli!! Izolację za stałym odbiornikiem (ściana na fundamencie) dopuszczają tylko tumany czyli ciepłownicy... no i kretyni
PN-EN 13 370 izolacja jest od wewnątrz !!!

[więcej na Facebooku]
Załączniki
to nie jest izolacja.jpg
HVAC - najtańszy komfort.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Docieplenie połowy domu

autor: Enerbau » 16 kwie 2017, 22:05

LedPolska pisze:Do zaizolowania idealnie od zewnątrz polecam styropian z marketu budowlanego. Niczym nie różni się od tego "markowego".


Skąd ta wiedza?

Awatar użytkownika
LedPolska
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:31
Re: Docieplenie połowy domu

autor: LedPolska » 17 kwie 2017, 8:06

Enerbau pisze:
Skąd ta wiedza?

Oprócz wiedzy jest jeszcze praktyka drogi biznesmenie.


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

Gotowe projekty domów