Jak schwycić szybę z odległości

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

vit
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 07 kwie 2017, 8:16
Jak schwycić szybę z odległości

autor: vit » 07 kwie 2017, 8:22

Witam,
czy ktoś ma pomysł jak, najlepiej z okna strychu, wciągnąć taką szybę w opisanej sytuacji. Przy próbie zamknięcia strychowego okna wewnętrznego nagle wypadła szyba okna zewnętrznego, zjechała po dachu i swoim rogiem zatrzymała się oparta o rynnę. Można zrobić coś np. z okna strychowego, ale nie wiem co.
Czy istnieją jakieś rodzaje chwytaka np. magnesowego 2-stronnego jak mają szklarze do przenoszenia szyb, ale na jakimś drążku/przedłużeniu.
Oczywiście na szybie mi nie zależy, ale wolę uniknąć jej spadnięcia na dole do ogrodu. Rozłożę tam folię ile mam. Ale na dole jest ścieżka i takie szkło rozbije się na części po całym ogrodzie a nie chcę całe życie znajdować tam odłamki szkła.
Rynna jest na wysokości 9m a nie mam ja (ani nikt z sąsiadów nie ma) odpowiednio wysokiej drabiny. Trzeba by ściągać firmę, która drogo policzy.
Proszę o różne pomysły (najlepiej nie najdroższe rozwiązania)
Z góry dziękuje
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2017, 8:44 przez vit, łącznie zmieniany 1 raz.

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Jak schwycić szybę z odległości

autor: xander119 » 07 kwie 2017, 8:29

Nimosz te drabiny?

vit
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 07 kwie 2017, 8:16
Re: Jak schwycić szybę z odległości

autor: vit » 07 kwie 2017, 8:46

Rynna jest na wysokości 9m a nie mam ja (ani nikt z sąsiadów nie ma) odpowiednio wysokiej drabiny.

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Jak schwycić szybę z odległości

autor: xander119 » 07 kwie 2017, 9:27

To weź prześcieradła zwiąż i zejdź po nich jak rycerz po kłakach księżniczki. Ewentualnie [...] kamieniami aż szyba spadnie a na dole niech ktoś łapie.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości

Gotowe projekty domów