Jaki spadek kaloryfera?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

tomek82
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 07 paź 2010, 17:58
Jaki spadek kaloryfera?

autor: tomek82 » 04 paź 2011, 17:18

Witam

Mam pytanie. Muszę zamontować poprawnie kaloryfer (stary żeliwny 19-sto żeberkowy), podłączony do pionu o grawitacyjnym odpowietrzaniu, jednak po kilku już poprawkach odpowietrzanie to nie sprawdza się (nitka pionu nie odpowietrza), czego skutkiem jest ciągłe zapowietrzanie kaloryfera. Dlatego muszę zamontować kaloryfer ze wzniesieniem w kierunku końca grzejnika i tam wstawić odpowietrznik automatyczny. Pytanie moje to ile podnieść koniec grzejnika (odpowiedni spadek) aby odpowietrzanie odbywało się bez problemu, chodzi mi o konstrukcję górnej części grzejnika, która jest pofalowana i w tych górnych zakamarkach mogłoby się zbierać powietrze... Trochę dosłownie to wszystko napisałem, ale jestem laikiem i nie znam fachowej terminologii, wybaczcie. Proszę o pomoc. :D Może i pytanie wyda się dziwnie proste ale wierzcie mi chce to zrobić raz i już nie poprawiać...

Linek51
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 04 paź 2011, 6:47
Lokalizacja: Śląsk
Kontaktowanie:
Re: Jaki spadek kaloryfera?

autor: Linek51 » 05 paź 2011, 7:18

Witam
Jeżeli chcesz montować odpowietrznik to zamontuj odpowietrzni do tylnego górnego korka na grzejniku ( koszt niewielki). Jeżelinie mieszkasz na ostatnie kondygnacji to automatyczny odpowietrznik nie ma większego sensu. Co do ustawienia grzejnika to zreguły ustawia się na 1/4 oczka na poziomicy porostu podnosisz tył grzejnika . Następną sprawą jest spsób w jaki odpowietrzasz grzejniki.
Pierwsza zasada to musisz zakręcić zawór zasilający grzejnik, a potem odkręcasz delikatnie odpowietrznik i czekasz do momentu pokazania się równeje strużki wody. Po tej operacji odkręcasz zawór zasilający i po około 15-20 minut grzejni powinien grzać.
Zapraszam na bloga [więcej o blogu na PW]
Pozdrawiam
Michał

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: Jaki spadek kaloryfera?

autor: Jarecki79 » 23 mar 2017, 10:59

a tu kolejna kretyńska reklama z linkiem w wątku-trupie z roku 2011

Jak bardzo trzeba być zdesperowanym, aby takie stare tematy odkopywac do celów reklamowych? Tak cieniutko firma przędzie,że inaczej nie potrafi

śmigać spamerzy na allegro albo ebay
Jarecki
Serdecznie pozdrawiam wszystkich
na forumbudowlane.pl

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Jaki spadek kaloryfera?

autor: Bolas » 24 mar 2017, 20:29

Na takie zabiegi musi zgadzać się administracja forum bo nic z tym nie robi więc duże prawdopodobieństwo że to ich reklamy.
Firma Ogólnobudowlana K-BOLBUD Bolesław Wujczyk
Żory - śląskie


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 208 gości

Gotowe projekty domów