Czy mogę zmienić kierownika budowy w trakcie budowy

Przystępując do budowy, marzymy o idealnym domu. Niestety realia często są inne, a błędy budowlane są zmorą wielu inwestorów. Poradź się jak uniknąć błędów, na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby Twój dom rzeczywiście był idealny.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Blue_Bear
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 13 mar 2008, 13:54
Czy mogę zmienić kierownika budowy w trakcie budowy

autor: Blue_Bear » 20 mar 2008, 20:33

Czy mogę zmienić kierownika budowy w trakcie budowy domu jednorodzinnego? Jak to wygląda od strony prawnej? Mam na myśli nadzór budowlany, pozwolenie na budowę.

stakam
Aktywny
Aktywny
Posty: 239
Rejestracja: 16 lip 2007, 20:19
Lokalizacja: Śląsk

autor: stakam » 21 mar 2008, 21:04

Jeżeli rozstaje się pan w zgodzie z byłym kierownikiem to wpisuje on do dziennika, że z danym dniem rezygnuje z pełnienia funkcji kierownika budowy + zawiadomienie do nadzoru Budowlanego. Nowy kierownik wpisuje sie do dziennika, że przyjmuje obowiązki z danym dniem i przesyła sie formalne oświadczenie o przejeciu obowiązków do Nadz. Bud. Jeżeli wyrzuca pan kierownika za uchybienia to zawiadamia sie Nadzór Budowlany a nowy kierownik robi swoje (jak wyzej)
stakam

stakam
Aktywny
Aktywny
Posty: 239
Rejestracja: 16 lip 2007, 20:19
Lokalizacja: Śląsk

autor: stakam » 21 mar 2008, 21:06

W uzupełnieniu -nie ma to wpływu na ciągłość zezwolenia budowlnego. Budowa ma mieć kierownika i nie ma znaczenia, że następują zmiany.
stakam


Wróć do „Błędy budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler], Proximic [Crawler] i 15 gości

Gotowe projekty domów