Taras - wylewka

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Tiwi
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 31 paź 2016, 12:41
Taras - wylewka

autor: Tiwi » 15 mar 2017, 14:24

Biorę się za taras drewniany i nie mogę doczekać się, kiedy zacznę układać dechy. Na początek jednak muszę poprawić betonowe podłoże: jest nierówne, częściowo bez spadku, są zagłębienia niewielkie (-2- 2,5 cm max) gdzie po deszczu stoi woda. Nigdy nie bawiłem się w to więc mam kilka pytań, w zasadzie dwa:
- co wylać żeby było równo?
- jak to zrobić żeby powstał spadek?

I tyle. Ktoś pomoże?
pzdr
Tiwi

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Taras - wylewka

autor: xander119 » 15 mar 2017, 14:38

Są na rynku wylewki cienkowarstwowe więc żaden problem. Spadki? Też żaden problem. Wystarczy że nie użyjesz poziomicy i zaczniesz wygładzać wylewkę od ściany w drugą stronę. Jak chcesz większej precyzji to kup ze dwie aluminiowe prowadnice podtynkowe za kilka ziko. W miejscu gdzie ma być wyżej przyklej na byle co robiąc spadek i po wylaniu wylewki zatrzyj chociażby deską. Masz łeb i huy to kombinuj.


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości

Gotowe projekty domów