Koszt projektu

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.
PSalwa
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 lis 2016, 14:54
Koszt projektu

autor: PSalwa » 16 lis 2016, 15:11

...wiadomo, dobre musi kosztować, ale czy aż tak dużo? Warto czasem poszperać w necie :) szukając projektu domu (a to nie zakup rękawiczek) warto sprawdzić ile kosztuje dany projekt, na ogół tyle samo u równych dystrybutorów - nawet u autora kosztuje tyle ile u pośredników, ci zresztą kuszą bzdetami typu tablica informacja na budowę, zresztą każda hurtownia przy zakupie materiałów na dom da Wam taką tablicę za free :) wniosek - cena jest najważniejsza i ja znalazłem - https://wbudowie.pl/projekty-domow - taniej nie znajdziecie :P a jeśli tak to podzielcie się tą wiedzą :)

siema
PS

marines555
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 15 mar 2016, 10:28
Re: Koszt projektu

autor: marines555 » 18 lis 2016, 14:27

Mnie bardzo interesuje projekt domu parterowego, do 150 m kwadratowych, taki jak ten: [MGProjekt]. Przymierzam się coraz bardziej do kupna takiego domku jednak największą rolę odgrywa oczywiście cena. Nie jestem milionerem, mam normalną pracę z przeciętną płacą dlatego też szukam tańszych domków lub szeregówek pod miastem.

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Koszt projektu

autor: Jan_Kalita » 18 lis 2016, 15:45

Fajnie Panowie i Panie że się oferujecie. Fajnie by było gdyby jeszcze w tych projektach masowej produkcji nie było tyle błędów jak np:
- nadproża są źle przeliczone i ostatecznie np jest za małe nadproże pod bramę,
- schody nie schodzą się z parterem i bywa, że światło przejścia jest za małe względem WT,
- rozwiązania ociepleń i izolacji są nieprzemyślane, albo po prostu błędne - szczególnie jeśli chodzi o izolację fundamentów,
- i inne

Jeżeli jakość w/w projektów będzie coraz lepsza to nie widzę przeszkód - to jest naprawdę wygodne i w ogóle super. Niestety na chwilę obecną jest słabo.

Nie mówię, że akurat te firmy co się tu ogłaszają to badziew, wręcz przeciwnie chodzi mi o to, żeby wyczulić projektantów na to, żeby bardziej dbali o szczegóły.

amanda37
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 16 lis 2016, 16:14
Re: Koszt projektu

autor: amanda37 » 19 lis 2016, 17:50

My zamawialiśmy gotowy projekt, dokładnie HomeKONCEPT 1. Na tym portalu wybór projektów był naprawdę duży, a jeśli chodzi o cenę - nie szukaliśmy najtańszego, po prostu szukaliśmy domu, o którym pomyślimy: w nim chcemy mieszkać! :) No i stało się :)

Skeliph
Aktywny
Aktywny
Posty: 115
Rejestracja: 05 kwie 2016, 18:55
Re: Koszt projektu

autor: Skeliph » 22 lis 2016, 16:20

Z kolei ja miałem do czynienia z Pracownią MGProjekt. Ich największym plusem jest to, że stworzyli aplikację dostępną dla każdego w sklepie Play ( https://play.google.com/store/apps/deta ... jektydomow ). Jako że nie wypuszczam swojego smartphona z dłoni - aplikacja bardzo ułatwiła mi podjęcie decyzji, bo projekty mogłem przeglądać w sumie w każdej chwili, w domu czy w tramwaju w drodze do pracy. Jak już się zdecydowałem to zamówienie też odbyło się poprzez apkę, nigdzie nie musiałem dzwonić ani chodzić.

luiza55
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 25 sty 2017, 17:43
Re: Koszt projektu

autor: luiza55 » 06 lut 2017, 18:17

Witam, przymierzamy się do budowy domu i też szukamy dobrze przygotowanego i taniego :) projektu. Wielu z naszych znajomych i rodziny kupiło projekty w dom.pl. Wszyscy dobie chwalą, mają szeroki wybór projektów no i miłą i fachową obsługę. Nawet już wstępnie wybraliśmy projekt BM3-68, czekamy jeszcze na warunki zabudowy

jozinbazin
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 lut 2017, 9:16
Re: Koszt projektu

autor: jozinbazin » 07 lut 2017, 9:23

marines555 pisze:Mnie bardzo interesuje projekt domu parterowego, do 150 m kwadratowych, taki jak ten: [MGProjekt]. Przymierzam się coraz bardziej do kupna takiego domku jednak największą rolę odgrywa oczywiście cena. Nie jestem milionerem, mam normalną pracę z przeciętną płacą dlatego też szukam tańszych domków lub szeregówek pod miastem.


prosze tu kompletny projekt domu do druku
http://tinyfileshost.com/download/358811/ZiNDdiO/0


Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości

Gotowe projekty domów