APEL do posiadających domy murowane ocieplane od środka!

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

JBZ

autor: JBZ » 14 gru 2007, 21:10

Kiedy TB zostaje przyciśnięty do muru i z każdego zdania wyłazi "słoma z butów" - o przepraszam: dyletanctwo, to z uporem maniaka wraca do pytania ila lat ma maszynista kolejki w Bieszczadach! :lol: :lol: :lol:

Panie Brzęczkowski, jeśli moje wypowiedzi są bełkotem, to tysiące podobnych w prasie i książkach - także?!

Czyż nie jest to ciekawy przypadek socjologiczny, że wszyscy zawodowcy nie nauczają, ale bełkoczą? Wszyscy naukowcy, to PAJACE!

Wszyscy - za wyjątkiem jednego "geniusza" jaki jest TB! :lol: :lol:

Dlaczego z Panem polemizuję? Sam nie wiem. Może dlatego, że kilka osób o to prosiło, gdyż w ten sposób wiele mogą się ode mnie dowiedzieć. Gdyby Pan tylko się publikował, staliby z wiedzą w miejscu. :lol:

Sądzę, że i Admin (mimo, iż z uporem maniaka wycina moje podpisy) także zaciera ręce, bo te tematy, w których wykazuję Pana niewiedzę bądź kłamliwe sądy, to mają po kilka tysięcy wejść! To jest woda na młyn - tak rośnie oglądalność! Czyż nie - Admin?
Jeśli jednak, Admin dalej będzie kasował mi podpisy, przestanę za darmo uczyć setki błądzących po budownictwie forumowiczów.

Jerzy Zembrowski

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 15 gru 2007, 9:45

A co robi JBZ gdy zaczyna rozumieć fizykę? Wystarczy poczytać bk!

Sonergo
Aktywny
Aktywny
Posty: 221
Rejestracja: 09 lut 2008, 17:50
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

autor: Sonergo » 07 mar 2008, 3:58

Nie chcialo mi sie teraz czytac wszystkich postow, ale przy pierwszychh dwoch stronach troche sie ubawilem.

Powiem tak.
W przyszlym roku chce budowac swoja chalupe, na bardzo energooszczednym poziomie.
Do tego czasu mam zamiar mieszkac w budynku, ktory od 5 lat stoi (robi za moje biuro) i jest od polnocnej strony zaizolowany 5cm styropianu. W srodku sciany jest 8cm styropianu, a na zewnatrz 10cm styropianu.

Grzane jest tylko kominkiem, grzejniki i z powrotów grzejnikow - podlogowka.
Nie zauwazylem aby cos zlego sie tam dzialo, jakies grzybki lub stechlizna.

W swoim domu, mam zamiar zrobic podobnie, z tym ze bedzie ogrzewanie sciennopodlogowe oraz izolacja termiczna w wewnatrz sciany i na zewnatrz.

Nie jestem przeciwny dobrej izolacji scian, ani izolowaniu od wewnatrz, uwazam ze to ma sens (oczywisicie nei mozna przesadzac).
Ale wypowiedzi i "badania" oraz "realizacje" T.B. i Waclawa, ktore sledze (sledzilbym gdyby chcial je zamiescic) powalaja mnie z nog.
Kiedys na innym forum wysmial mnie, ze robie tylko u znajomych, bo powiedzialem, ze ja mam sie czym pochwalic i kazdy z moich klientow udzieli referencji na moj temat i temat tego co robie.
Jakos T.B. do tej pory nie pokazal nic, a zajmuje sie wysmiewaniem ludzi i sprzedaza "baterii bezdotykowych" od 1990 roku.

Wstydz sie Waclawie vel. T.B.
Maciej Płokarz

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 07 mar 2008, 10:17

Nie bardzo rozumiem z tego postu czego mam się wstydzić. Izolacji od środka ? Jej grubości. Chyba tylko kranów bezdotykowych,

Co w aspekcie działalności sonergo.com.pl/ pisanie, że energooszczędność to likwidacja cyrkulacji jest oczywiste
-www.nie-co.pl/index.php?i=4
Jest to tańsza i znacznie skuteczniejsza alternatywa dla solarów, czy pomp ciepła, a przy tym zupełnie niezależna od pogody!. Rozprowadzanie ciepłej wody użytkowej systemem rurek i pompką cyrkulacyjną obarczone jest niepotrzebnymi stratami

JBZ

autor: JBZ » 07 mar 2008, 16:26

Rzecz w tym, że pozyskiwanie energii słonecznej, to przyszłość, zaś stosowanie nawiedzonych termoizolacji od środka, to herezja!
Na co Pan liczy Panie TB? Głupich ani ciemnych już nie ma - no, prawie nie ma! :lol:

A co z Pana bateriami bezdotykowymi? Nadal zużywają 7 do 8 razy wody mniej? :lol:
Czy może już dojrzał Pan do właściwej oceny swoich bredni? Podobny los spotka także wariant domów murowanych a ocieplanych od środka.

Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski
Ostatnio zmieniony 11 mar 2008, 22:34 przez JBZ, łącznie zmieniany 1 raz.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 08 mar 2008, 9:43

Górna granica zużycia energii została ustalona na poziomie 70kW/m2 rocznie, a ogrzanie samego fundamentu w domu o obrysie 40mb tylko o jeden stopień C i utrzymanie tego przez sezon grzewczy to minimum 10 000 kWh ( badania Instytutu Geodezji czy badania firmy solis) to teraz, Pan JBZ napisze jak to zrobić.
Dział Satyry JBZ!

fruzin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1138
Rejestracja: 28 kwie 2006, 0:03
Lokalizacja: Lublin

autor: fruzin » 09 mar 2008, 10:56

T. Brzęczkowski pisze:... a ogrzanie samego fundamentu w domu o obrysie 40mb tylko o jeden stopień C i utrzymanie tego przez sezon grzewczy to minimum 10 000 kWh ( badania Instytutu Geodezji czy badania firmy solis) ...

Proszę podać źródło tych badań.

PS. Nie chodzi o zapewnienia lecz o odsyłacz (link) do dokumentu potwierdzającego powyższe twierdzenie.
folia kubełkowa... czemu nie
robota będzie za parę lat...
i nie ma czegoś takiego jak 99% izolacji

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 10 mar 2008, 10:33

To badania robione przy okazji badań nad GWC .. Są też na wielu stronach w googlach.
Czy może Pan podać ile kWh potrzeba na utrzymanie 1m3 fundamentu czy gruntu pod domem przez sezon grzewczy o jeden stopień więcej niż gdyby nie grzać domu? Ma Pan takie badania wiedzę, może sam (to by było najwiarygodniej) to robił.

cezareko
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 kwie 2007, 11:47
Lokalizacja: Opole

autor: cezareko » 15 mar 2008, 10:49

Czy może Pan podać ile kWh potrzeba na utrzymanie 1m3 fundamentu czy gruntu pod domem przez sezon grzewczy o jeden stopień więcej niż gdyby nie grzać domu? Ma Pan takie badania wiedzę, może sam (to by było najwiarygodniej) to robił.[/quote]

po co mi wiedzieć ile kWh jest potrzebne na .... problem zniknie jak poprawnie zaizolujesz ściany fundamentowe. zadbasz o izolację pionową i poziomą a jak trzeba to i odwodnienie liniowe wokół budynku.
Jestem laikiem w dociepleniach ale na chłopski rozum lepiej docieplać na zew. ścian niż w środku. Wole mieć koszulę na plecach jak wieje i jest zimno niż ją połknąć. :D

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 15 mar 2008, 11:20

Łykanie koszuli jest bez sensu, zwłaszcza jak jest zimno. Ale trzymanie jej na wieszaku też! Ściana na fundamencie odprowadza ciepło pod dom więc jest odbiornikiem, a umieszczanie koszuli ( izolacji termicznej ) tak na chłopski rozum za czym co jest stałym odbiornikiem ciepła nie ma sensu!
Również na chłopski rozum , po co ocieplać fundament skoro mamy go nie ogrzewać
Prześledź może nowy katalog isovera i znajdź tam choć jako opcje ocieplenie od zewnątrz!
Normy emisji ciepła to wykluczają!

isover.fr//doc/isover/ficheP/RT2005.pdf

fruzin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1138
Rejestracja: 28 kwie 2006, 0:03
Lokalizacja: Lublin

autor: fruzin » 15 mar 2008, 12:29

Rozumiem, że znalazł już pan rozwiązanie na uniknięcie mostka termicznego wewnętrznej ściany fundamentowej. Bo mostek ścian zewnętrznych OK. Już to jest rozwiązane (abstrahuje od polemiki nt. słuszności orientacji izolacji). Ale wciąż nie mamy rozwiązania w/w mostka.
Jak to pan rozwiązał? Jeżeli nie da się izolacji o grubości 30 cm na nośnych ścianach wewnętrznych (zakładam, że w podłodze i ścianach zewnętrznych jest 30 cm) to one również będą odbiornikami o mocy kilkudziesięciu kilowatów (tak jak to już zamieszczałem na rysunkach). Ale na wszelki wypadek przypomnę ten rysunek.

fruzin.webpark.pl/mostek2.gif

Zmierzam do tego aby się dowiedzieć jakie proponuje pan rozwiązanie dla tych dwóch mostków:
- w miejscu połączenia nośnych ścian wewnętrznych
- w miejscu oparcia np. żelbetowego stropu na ścianach
- (przy oknach pomijam, ciekawsze są powyższe)

Zniecierpliwiony czekam

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 15 mar 2008, 12:39

Pan naprawdę jest albo odporny na wiedzę albo po prostu upierdliwy! Przy każdym Pan rysunku to samo wyjaśniam a Pan swoje. Niech Pan dorysuje izolację do końca! Jak w termosie!

Dobrze , że nie zajmuje się Pan budownictwem!

JBZ

autor: JBZ » 15 mar 2008, 22:32

Upierdliwość Fruzina polega na tym, że ten człowiek mając pojęcie o budownictwie, po raz kolejny wykazuje kompletne dyletanctwo Brzęczkowskiego w tej dziedzinie! :lol:
Panie Brzęczkowski, proszę przedłużyć te termoizolacje w stronę termosu - jako żywo! :lol:
Dopiero będzie wesoło! :lol: :lol: :lol:

Dla innych forumowiczów zaglądających do podanego linku Isover objaśniam, że stoi tam napisane na stronach 15-17 wyraźnie, iż te rozwiązania dotyczą wyłącznie obszaru Francji! Tego nie można zastosować w Polsce! Z prostego powodu: we Francji obliczeniowe temperatury powietrza zewnętrznego zimą są takie jak u nas wiosną!
Przy naszych temperaturach dochodzących do -28 czy -33 st. C po zastosowaniu ociepleń od środka mamy kompletnie mokre wszystkie warstwy ściany - łącznie z ociepleniem! Co to znaczy, chyba nie trzeba wyjaśniać. Ponadto, zwróćcie uwagę na dwie rzeczy:
1. Na tych rysunkach pomieszczenia nie mają stropów i dotyczą jednej komory mieszkalnej a nie mieszkania. Po prostu są to rysunki ideowe.
2. W Polsce ta sama firma prezentuje zupełnie inne rysunki z ociepleniem od zewnątrz, ale to już nie pasuje TB dla jego chorych teorii.

Jerzy Zembrowski

Wacław
Aktywny
Aktywny
Posty: 201
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:19

autor: Wacław » 16 mar 2008, 23:10

Zapewne za sprawą łagodniejszego klimatu we Francji było tyle zimowych olimpiad, a i dziś mozna na nartach polatać.

JBZ

autor: JBZ » 17 mar 2008, 1:06

Proszę zajrzeć Panie Brzeczkowski na mapę Francji tam podaną i ujrzeć, iż regiony zimowe są wykluczone. Proszę podać przykłady takich izolacji Isover proponowanych w Polsce! Przecież to ta sama firma.

Jerzy Zembrowski


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości

Gotowe projekty domów