ocieplenie stropu na poddaszu uzytkowym

Stropy są jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych, które oddzielają kondygnacje budynku. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zbudować, wyciszyć i ocieplić strop koniecznie zapoznaj się z tym działem.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

przemas8787
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2017, 11:58
ocieplenie stropu na poddaszu uzytkowym

autor: przemas8787 » 26 sty 2017, 12:09

witam wszystkich bardzo serdecznie.

Proszę uprzejmie o pomoc w odpowiedzi na moje pytanie :) W zeszłym 2 lata temu zakupiłem dom parterowy z poddaszem nieużytkowym z możliwością późniejszej adaptacji, tak się stało, że strop mam już ocieplony styropianem twardym gr 5 cm i na to mniej więcej wylewka 7-8 cm. Tak zrobiliśmy, aby ciepło nie uciekało przez okres mieszkania na parterze. Pytanie czy przez takie rozwiązanie dużo traci się podczas adaptacji poddasza? tzn, czy dzięki izolacji styropianowej, poddasze będzie trzeba dużo bardziej grzać, przez spowolnione przenikanie ciepła, czy też otwór schodowy stale otwarty będzie odbierać to ciepło. Proszę o wyrozumiałość i pomoc. Czy na tym etapie nie jest to drastyczny błąd w sztuce :) ?

Zenon
Aktywny
Aktywny
Posty: 163
Rejestracja: 26 sie 2007, 0:55
Re: ocieplenie stropu na poddaszu uzytkowym

autor: Zenon » 27 sty 2017, 11:51

Takie ocieplenie stropu nie jest ani drastycznym błędem, ani błędem w ogóle. Styropian pomiędzy pomieszczeniami użytkowymi pełni rolę izolacji akustycznej.

Ważnym natomiast jest właściwe zaprojektowanie dachu.
Przykład: od góry - pokrycie dachu, łaty, kontrłaty, folia paroprzepuszczalna, 2-centymetrowa szczelina (opcjonalnie w zależności od rodzaju folii), staranne ułożenie odpowiedniej grubości izolacji termicznej, szczelne ułożenie folii paroszczelnej.

Należy zwrócić uwagę aby izolacja termiczna (wraz z folią paroprzepuszczalną) nie dotykały pokrycia dachowego.

Rachunki za ogrzewanie będą w dużej mierze zależeć od odpowiedniej grubości izolacji termicznej.

shore
Aktywny
Aktywny
Posty: 170
Rejestracja: 24 cze 2015, 22:48
Re: ocieplenie stropu na poddaszu uzytkowym

autor: shore » 28 sty 2017, 17:26

Faktycznie pianek PUR do izolacji to jest teraz w Polsce zatrzęsienie. U mnie na poddaszu wiem, że instalowana była pianka http://www.cieplydom.info/technologia/o ... tow-stropu. Jestem zadowolony. Latem jak były czasami dość duże upały to się praktycznie tego nie odczuwało. Mam sypialnię na poddaszu i można było swobodnie spać, nie było tak nagrzane jak to zazwyczaj bywa.


Wróć do „Stropy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów