Brak prądu w jednym pomieszczeniu

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

sysia
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2014, 14:37
Lokalizacja: zabrze
Brak prądu w jednym pomieszczeniu

autor: sysia » 25 sty 2014, 14:52

Witam.. niemam prądu w jednym pomieszczeniu w łazience nie świeci żarówka i niema prądu w kontakcie, po sprawdzeniu kontaktu i światła próbówką w dwóch dziurkach sie swieci jaka jest przyczyna bo powinno w jednej tej dziurce swiecic a w drugiej nie, czyli powinien byc plus i minus a nie dwa plusy w jedfnym kontakcie.
sylwia

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Brak prądu w jednym pomieszczeniu

autor: Enerbau » 26 sty 2014, 0:12

Nie ma plusa i minusa. Jest tylko przewód fazowy albo zerowy. Z opisu wygląda na przerwę w przewodzie zerowym. Wezwać elektryka aby znalazł i usunął awarię. Samemu lepiej się w takie rzeczy nie bawić, chyba że się ma dobre ubezpieczenie na życie :wink:

Kasia67
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 24 sie 2016, 18:23
Re: Brak prądu w jednym pomieszczeniu

autor: Kasia67 » 30 sie 2016, 17:02

Najlepszym pomysłem na pozbycie się kłopotu będzie wezwanie elektryka http://anluks.pl. Tylko tak zrobimy to bezproblemowo. Samemu można coś zepsuć jeszcze bardziej, a brak prądu w jednym pomieszczeniu raczej nie jest komfortowe.

daszuta
Aktywny
Aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 16 sty 2017, 20:38
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.,Poznań
Re: Brak prądu w jednym pomieszczeniu

autor: daszuta » 18 sty 2017, 16:03

Kasia67 pisze:Najlepszym pomysłem na pozbycie się kłopotu będzie wezwanie elektryka http://anluks.pl. Tylko tak zrobimy to bezproblemowo. Samemu można coś zepsuć jeszcze bardziej, a brak prądu w jednym pomieszczeniu raczej nie jest komfortowe.


tak do Bydgoszczy zatrudni elektryka amatora ze Szczecina
a nawiasem unikać tej firmy-poprawiałem już dwa lokale po tej firmie
inż. budownictwa


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości

Gotowe projekty domów