Tango Negro zadzialanie termostatu kosza blad ER6

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

marewel
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 01 mar 2008, 21:36
Tango Negro zadzialanie termostatu kosza blad ER6

autor: marewel » 02 mar 2008, 1:35

Witam uzytkuje piec z podajnikiem tlokowym Vakomet VAKO-S.
Drazni mnie pewna przypadlosc ze potrafi sie wylaczyc nie waidomo dlaczego,wyskakuje blad termostatu kosza,czy zadzialanie termostatu kosza.Macie jakies pomysly jak pozbyc sie tego problemu?

jazz2007
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 02 mar 2008, 17:45
Tango Negro zadzialanie termostatu kosza blad ER6

autor: jazz2007 » 03 mar 2008, 12:17

Posiadam ja i koledzy piece z tym programatorem i jedyna przyczyna tego bledu to brak polaczenia w programatorze kabli ktore dochodza do niego ,a sa przykrecane.Wedlug mnie,bo tylko po wlasciwym przykeceniu wszyskich kabli jest dobrze.Odkrycie bledu to poprostu przypadek bo kabel calkowicie sie u jednego z nich wysunal:),a u mnie i drugiego kolegi stalo sie to po kilku miesiacach dzialania pieca:)Prosze sprawdzic polaczenia

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
witam

autor: Jarecki79 » 03 mar 2008, 19:40

Błąd kosza w Tango Negro może wynikać z tego, że czujnik kosza dostanie temperaturę alarmową, czyli 70st.C. Druga przyczyną jest niewłaściwie przykręcony czujnik, tam musi być stałe zwarcie, stały kontakt w innym wypadku przy braku kontaktu będzie wyskakiwać błąd ER.6!!

Jeżeli jednak jesteś pewien,że masz dobre ustawienia i że żar nie cofnie się do kosza możesz zresetować ten czujnik.

Robi się to poprzez wstawienie mostku np. wygięty spinacz biurowy. Weź instrukcję od sterownika, tam masz rysunek płytki i gniazd, zdejmij obudowę i wykręć czujnik kosza, w jego miejsce wstaw ten mostek. To się robi tylko, jak jest się pewnym kotła, ustawień i tego,że w koszu się nie zapali!! W razie zapłonu w koszu alarm Er.6 nie zadziała i paliwo z kosza nie będzie wysypywane przez ustawiony czas w parametrze CPP, chyba,że sterownik będzie na izolacji i tak się nagrzeje przy zapłonie paliwa w koszu,że ten mostek złapie 70st.C, prędzej jednak woda osiągnie ponad 90st.C i przy 94zadziała termostat awaryjny, dodatkowo jest górna blokada temperatury - parametr OnG, wyjściowo 85st.C wtedy podajnik stop, dmuchawa stop i tylko pompy w trybie awaryjnym.
Jarecki
Serdecznie pozdrawiam wszystkich
na forumbudowlane.pl

marewel
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 01 mar 2008, 21:36

autor: marewel » 07 mar 2008, 0:30

Zaraz zaraz,w tym piecu pod to wyjsce jest podlaczony czujnik polozenia tloka,wiec jak to zmostkuje to w jaki sposob podajnik bedzie wiedzial kiedy minol jeden obr?

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
eee

autor: Jarecki79 » 07 mar 2008, 8:34

Coś Pan źle patrzy. Czujnik położenia tłoka - błąd ER.7, nie jest podłączony w to samo gniazdo co czujnik od temperatury kosza, błąd ER.6.

Termostat kosza, gniazdo-dwie dziurki na kable jest obok gniazda- dwóch dziurek czujnika pozycji tłoka (albo termostatu pokojowego dla kotła ślimakowego)


Instrukcja do ręki i pomalutku patrzeć!
Jarecki

Serdecznie pozdrawiam wszystkich

na forumbudowlane.pl

marewel
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 01 mar 2008, 21:36

autor: marewel » 09 mar 2008, 17:37

Tak,racja rozebralem obudowe i wyjscie termostatu kosza jest zwarte,wiec skad wyskakuje blad?

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
...

autor: Jarecki79 » 09 mar 2008, 19:12

?? W tym układzie to nie wiem.

Ostatnia logiczna rzecz, jaka przychodzi mi do głowy to zaśniedziały mostek w tym gnieździe.
Wykręcić tę zworkę, przeczyścić czymś i dokręcić ponownie.

Jak to nic nie da, dzwonić do serwisu. Na instrukcji jest firma PaPa Electronics, ale równie dobrze może Pan zgłosić się do firmy foster - www.foster-pleszew.com.pl to wspólny wyrób tych firm. Na stronie głównej fostera znajdzie Pan dział serwis, tam są instrukcje i krótkie opisy najczęstszych usterek.
Jarecki

Serdecznie pozdrawiam wszystkich

na forumbudowlane.pl


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 179 gości

Gotowe projekty domów