Konserwacja okien z PVC - zasady

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Konserwacja okien z PVC - zasady

autor: Redakcja » 14 gru 2016, 11:13

Okna i ich profile codziennie są narażone na ekstremalne wyzwania. Muszą radzić sobie z niekorzystnymi warunkami... Konserwacja okien z PVC - zasady >>
Redakcja

krzysztof_oo
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2015, 10:07
Konserwacja okien z PVC - zasady

autor: krzysztof_oo » 14 gru 2016, 11:13

Konserwacja okien jest bardzo ważna, wiem to po sobie. Bardzo zaniedbaliśmy nasze okna, przez dwa lata nie było ani konserwowane, ani serwisowane, a że to były okna drewniane to nie dało się ich odratować i musieliśmy je wymienić. Teraz mamy okna plastikowe od Ekoplast Kraków http://www.ekoplast-krakow.pl/ i w sumie jesteśmy mocno zadowoleni. Wyglądają naprawdę dobrze, a co najważniejsze pracownicy Ekoplast tak dobrze je zamontowali, że nie mamy z nimi żadnych problemów. Są super szczelne ;)

Bielar
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 29 gru 2016, 10:19
Re: Konserwacja okien z PVC - zasady

autor: Bielar » 29 gru 2016, 11:56

Mam 15 lat okna pcv i nic się z nimi nie dzieje. Nie widać żółknięcia, pękania. Okna kupiłem u lokalnego producenta.

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Konserwacja okien z PVC - zasady

autor: Jan_Kalita » 29 gru 2016, 12:53

No właśnie to jest paradoks dzisiejszych czasów, że niektóre z tych okien robionych 15 lat temu okazują się szczelniejsze (nie cieplejsze, to inna bajka) od tych tworzonych na podstawie nowych norm. Jedną z teorii jest to, że kiedyś używano ołowiu do wzmacniania profili, a teraz taka praktyka jest zakazana i profile się wypaczają. Nie będę podawał konkretnych producentów, żeby mnie nie oskarżono znów o robienie kryptoreklamy, ale ten kto chce znajdzie to o czym piszę.

Bielar-2
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 30 gru 2016, 20:43
Re: Konserwacja okien z PVC - zasady

autor: Bielar-2 » 30 gru 2016, 21:05

Człowiek myśli nowość powinna być lepsza I spotyka rzeczywistość. Z okien zadowolony jestem, kup... kasy wydałem. Jedna z pierwszych rzeczy jak zaczynałem remont domu.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości

Gotowe projekty domów