SAS NWT

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

leśnik

autor: leśnik » 04 mar 2008, 20:39

xaniel pisze:ten NWT ma cholernie male palenisko, mozna na wstepie zapomiec o paleniu duzymi kawalkami drzewa, ciezko tez sie go czysci. Miałem 29kw do kupienia za 3520 brutto z 22% - zrezygnowalem. Kupilem natomiast UWT, czy dobrze zrobilem okaze sie w praktyce.

Proponuję Zębca KWK 25. Mam taki kocioł już drugi rok, ZERO problemów, drzwiczki zasypowe 32x21 cm, komora załadowcza do 80 l, możliwość spalania dużych polan drewna niekoniecznie suchych. Kupowanie kotłów z wentylatorem do duży błąd, chyba że do spalania miału. Przy dobrym kominie pali się samo.

TeCe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 317
Rejestracja: 01 mar 2008, 21:45

autor: TeCe » 04 mar 2008, 23:32

Toś zaproponował ;-) Pozdrawiam

leśnik

autor: leśnik » 05 mar 2008, 9:22

TeCe pisze:Toś zaproponował ;-) Pozdrawiam

Oczekuję lepszych propozycji. Moi znajomi mją sasy i ciągle im fukają. Zębiec jest prosty ale niezawodny. Pracuje u mnie przec cały rok(cw) Najlepsza jest merytoryczna dyskusja, a nie bo nie. Rozważam ewentualnie zmianę kotła na lepszy, ale na dzień dzisiejszy nie mam do tego przesłanek.Zrezygnowałem z elektroniki i jest ok.
Jestem otwarty na argumenty.

TeCe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 317
Rejestracja: 01 mar 2008, 21:45

autor: TeCe » 05 mar 2008, 15:17

Wymiana rocznego kotła na lepszy ? Czego więc oczekujesz od nowego kotła ?

Na temat jakości Zębca dyskutowano tutaj wiele razy. Użyj opcji "szukaj".

Pozdrawiam

p.s.

Nie trzeba cytować odpowiadając w kolejnym poście.

leśnik

autor: leśnik » 05 mar 2008, 17:18

TeCe pisze:Wymiana rocznego kotła na lepszy ? Czego więc oczekujesz od nowego kotła ?

Na temat jakości Zębca dyskutowano tutaj wiele razy. Użyj opcji "szukaj".

Pozdrawiam

p.s.

Nie trzeba cytować odpowiadając w kolejnym poście.

Widzę, że lubisz pouczać.

TeCe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 317
Rejestracja: 01 mar 2008, 21:45

autor: TeCe » 05 mar 2008, 18:54

Czego konkretnie oczekujesz od kotła c.o. skoro zamierzasz wymieniać roczny kocioł ?
Takie pytanie zadałem z ciekawości i je ponawiam.

Do słownych przepychanek nie dam się wciągnąć ponieważ szanuję czas forumowiczów.

Pozdrawiam

leśnik

autor: leśnik » 05 mar 2008, 19:50

leśnik pisze:
xaniel pisze:ten NWT ma cholernie male palenisko, mozna na wstepie zapomiec o paleniu duzymi kawalkami drzewa, ciezko tez sie go czysci. Miałem 29kw do kupienia za 3520 brutto z 22% - zrezygnowalem. Kupilem natomiast UWT, czy dobrze zrobilem okaze sie w praktyce.

Proponuję Zębca KWK 25. Mam taki kocioł już drugi rok, ZERO problemów, drzwiczki zasypowe 32x21 cm, komora załadowcza do 80 l, możliwość spalania dużych polan drewna niekoniecznie suchych. Kupowanie kotłów z wentylatorem do duży błąd, chyba że do spalania miału. Przy dobrym kominie pali się samo.

Prowadzimy ciekawą dyskusję. Ja swój udział w tym forum rozpocząłem od skomentowania problemów Xaniela dotyczacego kotłów Sas. Sądzę, że mój komentarz był merytoryczny, gdyż odnosił się do konkretów technicznych dotyczących w/w kotłów. Natomiast Twój komentarz......."Toś zaproponował" był light. Ponieważ bardzo mnie interesują opinie forumowiczów na temat różnych kotłów w tym Zębca, proszę byś przedstawił swoich faworytów podając ich zalety jak również ocenę kotła którego użytkujesz. Zgodzisz się ze mną, że nie ma idealnych urządzeń w tym kotłów co, dlatego wymiana doświadczeń i opinii na tym forum jest b. cenna. Nie zamierzam zmieniać kotła, rozważam jedynie taką możliwość w przypadku znalezienia urządzenia o lepszych parametrach spełniających moje oczekiwania. Odnośnie jakości Zębca, w dniu dzisiejszym oczyściłem dokładnie powierzchnię kotła wewnątrz paleniska i stwierdziłem, iż blacha jest idealnie gładka, nie posiada śladów korozji i ma kolor srebrzyście szary. Nie twierdzę, że kocioł wytrzyma 20 lat, lecz na dzień dzisiejszy nic złego się nie dzieje. Mój kolega ma Zębca już 23 lata. Kończąc serdecznie pozdrawiam i proponuję zawieszenie.....broni.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 22 gości

Gotowe projekty domów

cron