Woda wewnątrz pieca

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

dawid87m
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2016, 8:32
Woda wewnątrz pieca

autor: dawid87m » 12 lis 2016, 8:39

Witam, posiadam piec z podajnikiem firmy PROTECH Gierałtowice 25kW. Od Października zacząłem palić i było wszystko ok do momentu kiedy piec wygasł niestety z braku dorzucenia węgla. Po ponownym odpaleniu pieca piec nie może osiągnąc temperatury zadanej 45st. Osiąga 40 do włączenia pomp i nie ma oczekiwanego efektu w postaci ciepła w domu. Poza tym zauważyłem dzisiaj, że w komorach pwyżej komory spalania pojawiła się woda na ściankach pieca podczas palenia. Przeczytałem forum i są takie tematy ale po wygaszeniu pieca na okres letni. Co może być powodem tego, że woda się pojawiła. nie ukrywam, że mam 10mc dziecko i ekogroszek był lekko wilgotny nie mogłem czekać z jego wyschnięciem. Z góry dzięki za odpowiedź.

Awatar użytkownika
yanes
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 663
Rejestracja: 14 wrz 2008, 20:46
Lokalizacja: Podhale
Re: Woda wewnątrz pieca

autor: yanes » 12 lis 2016, 8:48

Przy temperaturze 45 stopni piec Ci najnormalniej zgnije .

dawid87m
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2016, 8:32
Re: Woda wewnątrz pieca

autor: dawid87m » 12 lis 2016, 8:59

Nie było z nim problemu żadnego przez ostatnie 3 zimy. Nie grzałem na więcej poniewa temperatury wahały się w okolicach 10 st. Nie wydaje mi się ze producent dał 45st po to by piec zgnił przyczyna jest gdzie indziej. pierwszy raz takie coś mam.

dawid87m
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2016, 8:32
Re: Woda wewnątrz pieca

autor: dawid87m » 12 lis 2016, 9:00

Przy temp. ponizej zera mam około 56/58 na piecu dom 180m2

SUSPENSER
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 03 wrz 2014, 21:15
Lokalizacja: Miłoszyce, tel. 690 678 778
Kontaktowanie:
Re: Woda wewnątrz pieca

autor: SUSPENSER » 12 lis 2016, 13:32

dawid87m pisze:Witam, posiadam piec z podajnikiem firmy PROTECH Gierałtowice 25kW. Od Października zacząłem palić i było wszystko ok do momentu kiedy piec wygasł niestety z braku dorzucenia węgla. Po ponownym odpaleniu pieca piec nie może osiągnąc temperatury zadanej 45st. Osiąga 40 do włączenia pomp i nie ma oczekiwanego efektu w postaci ciepła w domu. Poza tym zauważyłem dzisiaj, że w komorach pwyżej komory spalania pojawiła się woda na ściankach pieca podczas palenia. Przeczytałem forum i są takie tematy ale po wygaszeniu pieca na okres letni. Co może być powodem tego, że woda się pojawiła. nie ukrywam, że mam 10mc dziecko i ekogroszek był lekko wilgotny nie mogłem czekać z jego wyschnięciem. Z góry dzięki za odpowiedź.



Możliwe, że przez utrzymywanie tak niskiej temp. [45] zajechałeś kocioł i przekorodował wymiennik ciepła, który zaczyna przeciekać i stąd woda.

Nastaw 60 stopni na kotle, temp. załączenia pomp podnieś do 44 stopni i obserwuj czy woda zniknie, jeśli nadal będzie się pojawiać szukaj skąd wycieka.

Nigdy nie nastawiaj poniżej 50 stopni na kotle nawet jeśli sterownik pozwala na ustawienie 30 stopni - samochodem też można jeździć 40 km/godz. na najwyższym biegu i producenci tego nie blokują co nie znaczy, że jest to bez wpływu na trwałość.
Preferuję kontakt przez @ bo prywatne wiadomości znikają.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Proximic [Crawler] i 199 gości

Gotowe projekty domów