Ościeżnica z MDF renowacja...

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

daan1978
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2016, 15:36
Ościeżnica z MDF renowacja...

autor: daan1978 » 16 paź 2016, 15:51

Witam. Posiadam w mieszkaniu kilka drzwi. Skrzydła drzwiowe chcę wymienić na inne (nowe), jednak co zrobić z ościeżnicami...

Ościeżnice są z mdf oklejone drewnopodobnym papierem.
Kiedyś podczas malowania mieszkania, zakleiłem ościeżnicę taśmą malarską. Po malowaniu gdy odrywałem taśmę od ościeżnicy, w wielu miejscach okleina zdarta została razem z taśmą malarską. Teraz wygląda to brzydko. Co mogę z tym zrobić?

Myślałem o pomalowaniu jednak nie wiem jaki będzie efekt. Jaką farbą?
Zastanawiam się też czy można taką ościeżnicę okleić na nowo jakąś folia do mebli i czy to jest skomplikowane.

Zamieszczam przykładowy poglądowy link jakie ościeżnice posiadam.

http://www.castorama.pl/produkty/wykonc ... kacja.html


Fajnie będzie jak ktoś podsunie jakiś pomysł. Dziękuję.

Cezarry68
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 13 paź 2016, 10:49
Re: Ościeżnica z MDF renowacja...

autor: Cezarry68 » 16 paź 2016, 18:24

To jest naprawde świetne

daan1978
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2016, 15:36
Re: Ościeżnica z MDF renowacja...

autor: daan1978 » 16 paź 2016, 20:19

Cezarry68 pisze:To jest naprawde świetne


Dzięki za merytoryczną odpowiedź.

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Ościeżnica z MDF renowacja...

autor: Jan_Kalita » 17 paź 2016, 8:06

Są folie renowacyjne do okleinowania np blatów i teoretycznie można je wykorzystać do renowacji w/w ościeżnicy. Niestety uprzedzam, że będzie to droga przez mękę, bo jest to trudne i bardzo precyzyjne zajęcie. Najlepiej poszukać takiej folii, którą po oklejeniu się prasuje i wypuszcza spod okleiny pęcherzyki powietrza. Powodzenia!

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Ościeżnica z MDF renowacja...

autor: tolkin » 18 paź 2016, 13:01

Nie wiem na jaki kolor i jakie wzory chcesz zastosować. Jednym ze sposobów jest sięgnięcie do techniki oklejania samochodów. Korzystasz z opalarki:

https://www.youtube.com/watch?v=59bPIVu7hkA

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1157
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Ościeżnica z MDF renowacja...

autor: theme » 25 paź 2016, 11:18

Opalarka to może być zbyt duży szok dla MDFu. Moczyć go też nie polecam bo spuchnie. Tak, zejdzie okleina przypominająca papier ale uszkodzisz bezpowrotnie ościeżnicę. Jedyna opcja to zeszlifowanie jej papierem ściernym i delikatne pomalowanie prawie suchym pędzlem (nie może ociekać farbą). Musi być sucho i ciepło w pomieszczeniu aby jak najszybciej farba wysychała.

Mimo wszystko możesz być niezadowolony z efektu jak i również możesz uszkodzić ościeżnicę.
__________________________
pozdrawiam
The_Me

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Ościeżnica z MDF renowacja...

autor: mazwoj » 27 paź 2016, 15:33

Ewentualnie poszukaj farb przeznaczonych do malowania laminatów. Pamiętaj, że w większości jest to laminat na bazie papieru i bardzo łatwo go przemoczyć o czym pisali koledzy wyżej. Może spróbować dellikatnie jakimś drobnym papierem ściernym rzędu 100-150?


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości

Gotowe projekty domów