Wygłuszenie przydomowego warsztatu

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
Piotr73
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2016, 21:48
Wygłuszenie przydomowego warsztatu

autor: Piotr73 » 22 wrz 2016, 22:02

Witajcie,

To mój pierwszy post, witam wszystkich,

Planuję zbudowanie niewielkiego budynku gospodarczego przy domu. Skład narzędzi + miejsce do majsterkowania. Często pracuję z drewnem, mam do dyspozycji małą grubościówkę, strugarkę, piłę stołową i frezarkę dolnowrzecionową. Maszyny pracują sporadycznie, ale potrafią narobić hałasu. Chciałbym dobrze wygłuszyć budynek, aby nie narazić się sąsiadom. Mieszkam w bardzo cichej okolicy i o ile cotygodniowe zbiorowe koszenie trawników jest akceptowane, to kilkugodzinna sesja pilarka-grubościówka mogłaby napotkać sprzeciw.
Izolacyjność akustyczna rośnie, wraz z gęstością materiałów. Myślę o wylaniu ścian betonowych, a następnie zamknięciu całości betonowym stropem (całość zbrojona). Na to ładny dwuspadowy dach. Brak okien, wygłuszona brama. Ściany i strop ocieplone 10 cm wełny skalnej i wykończone tynkiem. Wewnątrz 2x płyta g-k ogniochronna. Jako przekładka między płytami 5 cm wełny. Co o ty sądzicie? Zarówno z punktu widzenia techniki budowlanej, jak i akustyki? Sam projekt oczywiście zlecę projektantowi.

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Wygłuszenie przydomowego warsztatu

autor: Jan_Kalita » 23 wrz 2016, 7:49

Pomysł wydaje się sensowny, choć kosztowny. Co do braku okien zgłosiłbym tylko sprzeciw. Doświetlenie światłem dziennym jak najbardziej się przydaje. Przecież można zamówić nieduże okna typowe 1165x865 z szybami dźwiękochłonnymi np 40 dB. W fazie projektu nawet architekt zwróci uwagę, że taki przydomowy warsztat powinien być wyposażony w stolarkę okienną.

Piotr73
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2016, 21:48
Re: Wygłuszenie przydomowego warsztatu

autor: Piotr73 » 23 wrz 2016, 7:53

Dziękuję za odpowiedź. Myślałem o wiecznie zamkniętych okiennicach, poprawiających estetykę obiektu.
Do kogo należałoby się zgłosić, aby oszacował izolacyjność akustyczną obiektu?

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Wygłuszenie przydomowego warsztatu

autor: Jan_Kalita » 23 wrz 2016, 8:04

Jak będzie Pan zamawiał projekt, to architekt może to określić.

Awatar użytkownika
Om3k
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 600
Rejestracja: 27 cze 2009, 21:06
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Wygłuszenie przydomowego warsztatu

autor: Om3k » 30 wrz 2016, 19:42

Ściany żelbetowe mają bardzo wysoką izolacyjność akustyczną jeśli chodzi o dźwięki powietrzne. Powinieneś dodatkowo zadbać o ograniczenie hałasu wewnątrz pomieszczenia poprzez wprowadzenie powierzchni (okładzin) dźwiękochłonnych na ścianach lub suficie. W przydomowym warsztacie sprawdzą się np. okładziny ścian wewnętrznych z keramzytu lub trocinobetonu - np. płyty CS-100-OT.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 47 gości

Gotowe projekty domów