zbiornik wyrownawczy

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Awatar użytkownika
luxus
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 457
Rejestracja: 22 gru 2007, 20:29
Lokalizacja: CK
zbiornik wyrownawczy

autor: luxus » 26 lut 2008, 12:25

witam. czy koledzy podsuna mi jakis patencik.. wykminiam cos i nie jestem pewny do konca czy w dobra strone. Nie mam mozliwosci sprowadzenia rury przelewowej ze zbiornika do zlewu w kotlowni,bo fizycznie go tem niema :) mam wyprowadzony pion kanalizacyjny na poddasze,ale obawiam sie ze w razie zagotowania jakims dziwnym sposobem wody pokrzywi mi pion. czy jest jakis sposob odebrania ciepla z goracej wody zanim trafi ona ze zbiornika do kanalizacyjnego pionu?
Dodam moze ,ze kociol najprawdopodobniej bedzie z zasobnikiem,na pelety,ekogroszek z podajnikiem. co o tym sadzicie? pozdrawiam i dzieki za podpowiedzi :lol:

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 26 lut 2008, 21:12

Bardzo małe prawdopodobieństwo,że kiedykolwiek pójdzie tamtędy wrzątek.Ale,jak jest miejsce,można by dodać jakie odkryte naczynie pośredniczące w przelewaniu się wody do kanalizacji.
adam

mezik0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 467
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:30

autor: mezik0 » 26 lut 2008, 21:32

Niema problemu rur niepokrzywi ,musiałoby się non stop,lać chyb że rury lipne te z Wavinu są okej

Awatar użytkownika
luxus
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 457
Rejestracja: 22 gru 2007, 20:29
Lokalizacja: CK

autor: luxus » 26 lut 2008, 21:52

widzialem dwa przypadki,ze i te z wavinu sie poddaly :( co prawda w ukladzie z kotlem byle jakim czyli sasem weglowka. gotowalo wode... a zawor dopuszczal wode schladzajac zlad... cos sporbuje wykombinowac w razie w. :)

K.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 425
Rejestracja: 10 lis 2006, 17:01

autor: K.mat » 26 lut 2008, 22:58

U mnie jak gotowało kilka minut to szła gorąca para wodna,więc może dojść do uszkodzenia PCV :!:


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 182 gości

Gotowe projekty domów