Tynk zatarty na ostro i płyty gk

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

bashbash
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 31 sty 2015, 22:36
Lokalizacja: Wrocław
Tynk zatarty na ostro i płyty gk

autor: bashbash » 02 cze 2016, 10:19

Witajcie,

Proszę Was o info, odbieram na dniach mieszkanie w stanie deweloperskim i standard wykończenie wg. prospektu mam tak:

- tynki wew. na scianach w mieszkaniach gipsowe i/lub miniralne (wapienno-cementowe), maszynowe 1-warstwowe, sufity szpachlowane
- w lazienkach i wc tynk zatarty na ostro

Z tego co sie orientuje, tynk zatarty na ostro robi się w pomieszczeniach gdzie będą kładzione płytki np. ceramiczne. Pytanie jest czy konieczne wogóle jest zastosowanie płty gk w lazienkach? czy mogę kłaść płytki bezpośrednio na takim tynku. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że trzeba gruntować, i dodatkowa folię w plynie zastosować w niektorych miejscach.

Pytanie czy dobrze myślę?

rozmawiałem z fachowcem jednym i jakoś na siłe probuje mnie namawiać na kładzienie płyt gk, a ja nie rozumiem czemu miała by zawsze byc konieczna płyta gk.

Z gory dzieki
Pozdrawiam

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Tynk zatarty na ostro i płyty gk

autor: xander119 » 02 cze 2016, 10:59

Bo "fachowiec" chce cie naciągnąć na koszta zapewne licząc że oddasz mu tą robotę. Płyta GK jest dużo gorszym podłożem dla płytek. Jeśli ściany są otynkowane prosto-a zakładam że tak jest skoro tynki są maszynowe- to nie ma najmniejszego sensu kłaść pod płytki płyt GK.

bashbash
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 31 sty 2015, 22:36
Lokalizacja: Wrocław
Re: Tynk zatarty na ostro i płyty gk

autor: bashbash » 02 cze 2016, 11:08

Dzięki za odpowiedź.

Też tak myślałem, ale się nie dalem.

czyli grunt zaprawa i płytki, a pod prysznic dodatkowo folia w płynie, tak?

a ta folia to w jakiej kolejności? pod gruntem? czy grunt pod folią? przypuszczam ze najpierw grun pozniej folia

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Tynk zatarty na ostro i płyty gk

autor: xander119 » 02 cze 2016, 11:17

Na ściany najpierw grunt żeby głębiej wsiąkł a potem folię. Jak chcesz brodzik murowany to insza inszość z uszczelnieniem.

bashbash
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 31 sty 2015, 22:36
Lokalizacja: Wrocław
Re: Tynk zatarty na ostro i płyty gk

autor: bashbash » 02 cze 2016, 11:38

Będzie to brodzik wmurowany.

TRafiłem na nastepny filmik
[link do strony Murator Dom wygasł]

i mysle ze cos w tym stylu bede robic

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Tynk zatarty na ostro i płyty gk

autor: xander119 » 02 cze 2016, 12:01

Ja u siebie pod płytkami w brodziku mam papę termozgrzewalną zgrzaną opalarką oraz zwykłe płytki podłogowe i od prawie 10 lat sąsiad z dołu nie przyszedł że mu w kiblu na łeb kapie. Z tym że wtedy nie było takich technologii jak dziś, a może i były ale zajebiaszczo drogie.

Gość10463
Re: Tynk zatarty na ostro i płyty gk

autor: Gość10463 » 02 cze 2016, 12:40

ktoś ma problem z poziomicą i zaprawą wyrównującą jak widać skoro płyty GK chce na tynk kłaść ... mówi się tak:

- Panie, biorę poziomcę strzelam po kącie w pionie i widać odchylenia od płaszczyzny co będzie uwarunkowane większą ilością kleju - zgadza się Pan ???
- Nie, za drogi jest klej ... jakieś inne pomysły ?
- Wyrównać można zaprawą pod łatę, dorzuci Pan po 20 zł ze metra więcej i będzie gicior
- OK

o hydroizolacji nie wspomnę ... papa ;-) chujowo się klej w pionie tego trzyma ;-)

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Tynk zatarty na ostro i płyty gk

autor: xander119 » 02 cze 2016, 12:57

A no widziałeś te. Zdolny jestem bo trzyma się do tej pory. Pamiętam tylko że klej jakiś lepszy dawałem. Chyba na C ale nie jestem pewien. Płytki takie zwykłe podłogowe a nie tam żadne anty poślizgowe i zwykła fuga, tyle że czymś tam ją smarowałem. Nie pamiętam czym. Chyba olejem Kujawskim :lol:

dekoes
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 95
Rejestracja: 02 lut 2016, 17:56
Kontaktowanie:
Re: Tynk zatarty na ostro i płyty gk

autor: dekoes » 03 cze 2016, 12:44

Hahah dobre z tym olejem. Z klejami też niektórzy przesadzają bo wciskają jakieś po 60 zł gdzie prawdę mówiąc wcale to nie jest potrzebne - klej za 25 zł robi taką samą robotę jak ten za 60 no ale cóż, ktoś komuś głupot naopowiada i klient się upiera że musi być ten za 60 :D A do fug to chyba nic lepszego od delfina nie wymyślili póki co :D

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Tynk zatarty na ostro i płyty gk

autor: xander119 » 03 cze 2016, 13:31

Grunt to dokładność. Jak majster klepka robi za każdym razem jak dla siebie to będzie dalej polecany. Jak robi na odpierdola to nikt mu więcej roboty nie da. Dla przykładu- gówniarz (kilkanaście lat temu moja skromna osoba) położył mamie płytki w całym mieszkaniu w ciągu miesiąca za przysłowiowy obiad. Płytki wiszą do tej pory i mają się świetnie pomimo tego że nie miałem żadnego doświadczenia a wręcz zaczynałem karierę w wojsku-wiadomo jak to trepy.
Ciotka wzięła do położenia w kiblu około 10 m2 kafelek, swojego szwagra. Facet 40 lat na co dzień zawodowy glazurnik. Kładł płytki przez dwa tygodnie. Krzywo w chuy. A po trzech latach z kibla pozostały tylko zdjęcia klopa zaraz po "położeniu"-dosłownie bo chyba o kleju zapomniał-płytek. Tłumaczył się potem że ściany były krzywe i poprzednicy ciulowy tynk położyli :lol:

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Tynk zatarty na ostro i płyty gk

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 29 cze 2016, 22:17

Szanowni Państwo,

jeżeli tynk jest równo położony i nie ma znaczących krzywizn, montaż płyt gipsowo-kartonowych nie jest konieczny. Wystarczy dobre zagruntowanie podłoża – polecam zastosowanie ACRYL-PUTZ® GK 42 Grunt polimerowy kontakt. Doskonale wiąże on podłoże, a w jego składzie znajduje się specjalna żywica oraz kruszywa kwarcowe sprawiają, że ściana jest chropowata.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

perhelpe
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 19 lip 2016, 10:10
Re: Tynk zatarty na ostro i płyty gk

autor: perhelpe » 19 lip 2016, 11:14

Zatarty? Pierwsze słyszę.


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów