Rozbudowa szamba

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

maly900
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2016, 20:18
Rozbudowa szamba

autor: maly900 » 12 mar 2016, 20:23

Witam.

Szukam opinii odnośnie rozbudowy mojego szamba.

W tej chwili są to tylko 3 dryny. Teraz w domu będą mieszkały 4 osoby i jest to stanowczo za mało. Czy lepiej jest wkopać następne dryny (ile?) i zrobic przelewowe szambo?
Czy mam inne wyjścia?

HABA RL
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 88
Rejestracja: 10 maja 2013, 11:46
Lokalizacja: Cała Polska
Kontaktowanie:
Re: Rozbudowa szamba

autor: HABA RL » 01 cze 2016, 10:01

maly900 pisze:Witam.

Szukam opinii odnośnie rozbudowy mojego szamba.

W tej chwili są to tylko 3 dryny. Teraz w domu będą mieszkały 4 osoby i jest to stanowczo za mało. Czy lepiej jest wkopać następne dryny (ile?) i zrobic przelewowe szambo?
Czy mam inne wyjścia?


Możesz dokładać dodatkowe dreny, jednak za jakiś czas zabraknie ci miejsca, a obecny drenaż ulegnie zamuleniu. Jeżeli rodzina jest rozwojowa i chcesz coś lepszego na długie lata (a nawet dekady), to pomyśl o modernizacji istniejącego systemu do oczyszczalni biologicznej, z wykorzystaniem obecnego osadnika. Wtedy otrzymasz w pełni biologiczną oczyszczalnię o wysokim stopniu oczyszczenia, zgodną z przepisami, zajmującą bardzo mało miejsca na działce i w tańszej cenie niż standardowo.

Nie chcę tu robić kryptoreklamy, więc jeżeli będziesz zainteresowany tematem to po prostu napisz do mnie wiadomość prywatną.

SzambaAtestowane
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 08 lip 2016, 9:33
Re: Rozbudowa szamba

autor: SzambaAtestowane » 08 lip 2016, 9:50

W przypadku typowej rozbudowy szamba które już posiadasz,to również uważam że dodatkowe dreny to w chwili obecnej najlepsza opcja,lub po prostu wymienić zbiornik na inny,większy. Akurat tym się zajmujemy i chętnie pomożemy.


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

Gotowe projekty domów