Remont mieszkania w kamienicy - układ pomieszczeń

Projekty wnętrz. Szukasz inspiracji jak zaaranżować mieszkania, domy? Tutaj znajdziesz uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, pomysły na wystrój każdego pomieszczenia oraz architektów z całej Polski.
Lukas_Ross
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 31 maja 2016, 22:14
Remont mieszkania w kamienicy - układ pomieszczeń

autor: Lukas_Ross » 01 cze 2016, 12:30

Witajcie, to mój pierwszy post na forum, więc chciałbym się przywitać :)

Zabieramy się razem z narzeczoną za generalny remont mieszkania 54m2 w kamienicy. Skuwanie tynków, podłóg, jednym słowem totalna demolka.
Chcielibyśmy uzyskać trochę bardziej przestronne wnętrze. Wystrój raczej klasyczny. Białe drzwi, jasne kolory, białe listy podłogowe.
Problemem jest długi, ciemny i klaustrofobiczny korytarz, zbyt ciasna łazienka i brak szafy wnękowej na korytarzu. Istniejąca wnęka na korytarzu jest zbyt płytka na szafę.

Czy moglibyście mi coś doradzić? Przesuwanie ścian działowych wchodzi w grę. Na pewno chcemy powiększyć łazienkę kosztem pokoju na końcu mieszkania. Tylko jest wtedy problem z wejściem do pokoju przy łazience. Albo pokój będzie miał dziwny kształt, albo korytarz wygnie się w kształt L.
Pokój przy kuchni będzie naszą sypialnią i salonem. Pokój przy łazience przez 1-2 lata będzie pokojem dla młodszej siostry narzeczonej, później naszą sypialnią. Wtedy pokój przy kuchni stanie się tylko salonem. Macie jakiś pomysł? Bardzo proszę o pomoc, bo trochę nas to przytłoczyło.. :)

Dostałem od wspólnoty jakieś stare plany mieszkania, naniosłem w programie aktualny stan.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gość10463
Re: Remont mieszkania w kamienicy - układ pomieszczeń

autor: Gość10463 » 01 cze 2016, 12:43

a nie prościej zrobić wymiarowanie z natury ?

Lukas_Ross
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 31 maja 2016, 22:14
Re: Remont mieszkania w kamienicy - układ pomieszczeń

autor: Lukas_Ross » 01 cze 2016, 12:46

Co masz na myśli?
Zapomniałem dodać, mieszkanie ma wysokość 290cm.

Gość10463
Re: Remont mieszkania w kamienicy - układ pomieszczeń

autor: Gość10463 » 01 cze 2016, 12:58

na moje .... kibel i wanna razem, można kuchnię przenieść na koniec w miejsce sypialni, ewentualnie sypianię w miejsce kuchni obecnej, tak czy inaczej widzę tam salon z kuchnią i sypialnię z łazienką ....

Lukas_Ross
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 31 maja 2016, 22:14
Re: Remont mieszkania w kamienicy - układ pomieszczeń

autor: Lukas_Ross » 01 cze 2016, 13:13

Idealny byłby salon z kuchnią, ale jeszcze przez jakiś czas muszą to być dwa osobne, zamykane pokoje. Później też nie wiem, czy da się połączyć kuchnię z salonem, bo w przypadku pojawienia się dziecka nadal będą potrzebne 2 osobne pokoje. Jakiś pomysł na wygospodarowanie miejsca na dużą szafę? Nie podoba mi się też obecny pawlacz w kuchni nad wejściem, ale jest dość praktyczny..

Gość10463
Re: Remont mieszkania w kamienicy - układ pomieszczeń

autor: Gość10463 » 01 cze 2016, 13:31

jeśli masz w planach dziecko to lepiej myśl tak aby wózek nie stał w tak wąskim korytarzyku, więc chciał nie chciał kuchnia z sypialnią się zamienią miejscami

co do spania w salonie z kuchnią nie widzę problemów :D

zapytasz co z kiblem na wejściu ... do wanny go !

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Remont mieszkania w kamienicy - układ pomieszczeń

autor: -_- greg » 01 cze 2016, 15:05

Witam.

1 Zlikwidował bym cały korytarz i połączył salon z kuchnią. W ten sposób powstaje przestrzeń, w której znajdzie się miejsce na wózek dziecka itp.
Między kuchnią a salonem na wprost sofy, można rozważyć wstawienie niedużej ścianki GK bez żadnych drzwi oczywiście z przejściem po obydwu stronach.
Przy takiej ściance można postawić mebel, kanapę, a z drugiej strony postawić stolik lub coś zawiesić i delikatnie oddziela kuchnię. Ale a opcja jest do przemyślenia bo nie zawsze się sprawdza.

Pokój przy łazience delikatnie bym powiększył, aby drzwi do tego pokoju wstawić pod kątem 45' stopni.
Inna korzystna opcja to wejście do tego pokoju zrobić od strony salonu.

Osobny WC ma zalety, szczególnie gdy będzie mieszkał gość przez jakiś czas.
Jeśli jest techniczna możliwość przeniesienia WC do łazienki, to zyska się tym normalny przedpokój, który można wtedy wydzielić ścianką GK od kuchni, ale bez drzwi oczywiście.

Łazienkę jeśli da radę, bym powiększył żeby weszła wanna 160cm, lub sensowna kabina prysznicowa 90x90.

Od razu zadbał bym o lepszą izolację akustyczną ścian między łazienką a pokojem, żeby odgłosy hydrauliczne itp. nie przeszkadzały a użytkownika łazienki nie krępowały.

2
Jeśli musi być osobna kuchnia to zlikwidował bym pawlacz i włączył tą przestrzeń do przedpokoju.
Cały salon otworzył na przedpokój i w ten sposób znika wąski korytarz.

Lukas_Ross
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 31 maja 2016, 22:14
Re: Remont mieszkania w kamienicy - układ pomieszczeń

autor: Lukas_Ross » 01 cze 2016, 16:05

Rozwalenie ściany między kuchnią i pokojem i ściany od korytarza jest rozwiązaniem idealnym, ale wtedy tracimy prywatność naszego pokoju..

Dobrym pomysłem wydaje się likwidacja WC, powiększenie korytarza w tym miejscu i wstawienie dużej szafy w zabudowie.

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Remont mieszkania w kamienicy - układ pomieszczeń

autor: -_- greg » 01 cze 2016, 16:22

Jeśli priorytetem jest prywatność, to drzwi wejściowe do salonu przesuną bym na środek ściany. Dzięki temu po obu stronach drzwi można wstawić mebel.

Drzwi w rogu pokoju są najmniej korzystne jeśli chodzi o wykorzystanie przestrzeni.

Salon można zrobić przy łazience a pokój gościnny przy kuchni.

Proponuję
1 ustalić stalowe wytyczne według własnych preferencji.
2 ustalić możliwości techniczne przeniesienia WC itp.
Wówczas można konkretniej pomyśleć nad planowaniem przestrzeni i wszystko stanie się łatwiejsze do ogarnięcia.

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Remont mieszkania w kamienicy - układ pomieszczeń

autor: -_- greg » 01 cze 2016, 16:32

Lukas_Ross pisze:Dobrym pomysłem wydaje się likwidacja WC, powiększenie korytarza w tym miejscu i wstawienie dużej szafy w zabudowie.

Nie jestem zwolennikiem wielkich szaf i z przesuwanymi drzwiami. Mocno przytłaczające w małych przestrzeniach, choć drzwi lustrzane w pewnym stopniu zmniejszają to wrażenie.
Owszem są praktyczne ale te gabaryty...
Proponuję to dobrze przemyśleć kierując się własnym gustem i potrzebami.

Lukas_Ross
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 31 maja 2016, 22:14
Re: Remont mieszkania w kamienicy - układ pomieszczeń

autor: Lukas_Ross » 14 cze 2016, 9:44

Dziękuję za wszystkie rady. Finalnie przenoszę wc do powiększonej łazienki i łączę korytarz z kuchnią. Firma od mebli ma nam pomóc urządzić przejście między korytarzem, a kuchnią.

zosiasamosiatoja
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 22 sie 2014, 10:13
Re: Remont mieszkania w kamienicy - układ pomieszczeń

autor: zosiasamosiatoja » 17 cze 2016, 11:30

Lukas_Ross pisze:Dziękuję za wszystkie rady. Finalnie przenoszę wc do powiększonej łazienki i łączę korytarz z kuchnią. Firma od mebli ma nam pomóc urządzić przejście między korytarzem, a kuchnią.


Niezły pomysł :) Kurczę podziwiam ludzi, którzy przy takich wielkich projektach sobie radzą sami. Ja niestety nie potrafię, za to mam już sprawdzoną ekipę remontową http://olszewscy.org.pl/remonty.html Dla mnie takie rzeczy są przytłaczające i o ile radzę sobie świetnie z drobnymi usterkami, czy gruntowaniem, malowaniem, czy wierceniem to niestety generalne remonty są dla mnie niewykonalne.


Wróć do „Aranżacje wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości

Gotowe projekty domów