jaki filtr czy coś takiego

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

mezzo
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 15 maja 2007, 10:35
Lokalizacja: żywiec
jaki filtr czy coś takiego

autor: mezzo » 10 wrz 2007, 12:20

witam mam pytanko jaki filterek zamontować do wody zimnej doprowadzenie do kranów mam wodę z takzwanego samo ciśnienia i czasem po deszczu jest nie za czysta iczy jest filtr do zamontowania w kotłowni do zasilania kranów z zimną wodą izeby niebyło strasznego spadku ciśnienia teraz ciśnienie to około 2 atm pozdrawiam

Awatar użytkownika
Shive
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 461
Rejestracja: 23 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: Bytom

autor: Shive » 10 wrz 2007, 13:35

Wystarczy poszukać w google
http://dom.gazeta.pl/Ladny-Dom/1,63545,2971644.html

pozd..

astim
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 25 kwie 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

autor: astim » 29 wrz 2007, 14:57

im większy filtr zastosujesz, tym będzie miał mniejsze opory przepływu. Nie wolno tez zapominać o jego czyszczeniu lub wymianie wkładu, bo im brudniejszy tym opór przepływu większy. Powinni ci doradzić w sklepie co zastosować, ale na wszelki wypadek popytaj w kilku...

eTermo-Inwest
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 14 lut 2008, 10:23
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

autor: eTermo-Inwest » 14 lut 2008, 10:35

My do zanieczyszczeń mechanicznych proponujemy takie rozwiązania :




Odradzamy natomiast wszelkiego rodzaju filtry sznurkowe....

Pozdrawiam

eT-I

skrol
rekomendowany doradca
Posty: 76
Rejestracja: 21 mar 2007, 19:34
Lokalizacja: Warszawa
Re: jaki filtr czy coś takiego

autor: skrol » 15 lut 2008, 15:06

mezzo pisze:witam mam pytanko jaki filterek zamontować do wody zimnej doprowadzenie do kranów mam wodę z takzwanego samo ciśnienia i czasem po deszczu jest nie za czysta iczy jest filtr do zamontowania w kotłowni do zasilania kranów z zimną wodą izeby niebyło strasznego spadku ciśnienia teraz ciśnienie to około 2 atm pozdrawiam



Ale ludzie bradnie wypisują...... ręce opadają.... przepraszam ale nie mogę się powstrzymać.

Kolego najpierw zrób badanie wody..... robi się to każdym sanepidzie.... a potem wyślij to do firmy która sprzedaje takie filtry.... oni dobiorą odpowiednie złoże.
Bez tego kupujesz kota w worku.
pozdrawiam
------------------------------------------------------

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 16 lut 2008, 9:49

Skrol,jak byś najpierw przeczytał pierwszy wpis,tobyś takich gupot nie wypisywał.Jak wyobrażasz sobie działanie proponowanego przez ciebie filtra (pewnie za co najmniej 2tys.) przy tak niskim ciśnieniu?
Owszem, jeden mały kranik może ciurkiem napełniać czajnik przez 10min.Można i tak.
adam

skrol
rekomendowany doradca
Posty: 76
Rejestracja: 21 mar 2007, 19:34
Lokalizacja: Warszawa

autor: skrol » 16 lut 2008, 11:27

adamis pisze:Skrol,jak byś najpierw przeczytał pierwszy wpis,tobyś takich gupot nie wypisywał.Jak wyobrażasz sobie działanie proponowanego przez ciebie filtra (pewnie za co najmniej 2tys.) przy tak niskim ciśnieniu?
Owszem, jeden mały kranik może ciurkiem napełniać czajnik przez 10min.Można i tak.


Przeczytałem....... i to dokładnie.
Pytam jeszcze raz... co ma robić ten filtr?.... oczyszczać wodę, czy ładnie wyglądać?
Najpierw badanie wody żeby było wiadomo co ma oczyścić.


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Omgili [Crawler] i 32 gości

Gotowe projekty domów