Czy to samowola?

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

kenobiii
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 08 kwie 2014, 0:11
Czy to samowola?

autor: kenobiii » 06 maja 2016, 11:41

Zostałem wmanewrowany przez, pożal się Boże, fachowca w zrobienie remontu w lokalu użytkowym. Twierdził, że nie ma sensu tego zgłaszać, że zgłosi się już po zrobieniu. Tak, wiem, że to było głupie, więc nic nie wniesie mówienie mi tego w tym momencie. W każdym razie w sprawę zmieszał się Nadzór Budowlany i w obecnym momencie toczy się postępowanie. Remont w żaden sposób nie ingerował w konstrukcję budynku, ograniczył się do zrobienia podłóg (wcześniej był goły beton), postawienia ścian z regipsów, dociągnięcia wody i prądu (jedno i drugie za zgodą zarządcy budynku). I teraz tak: czy to jest samowola budowlana? Co konkretnie za to grozi? Pewnie będzie potrzebna legalizacja, ale jak liczona? Za które rzeczy dokładnie? Bo w Internecie można się dowiedzieć, że jest wzór na to (z którego niewiele wynika, jak człowiek w temacie nie siedzi) że przykładowo za wzniesienie domu jednorodzinnego ta kara wynosi 50 tys, ale to ma się nijak do zakresu robót zrobionych tutaj.

budowniczy77
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 07 cze 2016, 12:21
Re: Czy to samowola?

autor: budowniczy77 » 21 lip 2016, 14:23

Jeżeli nie było robionego zgłoszenia i zaingerował nadzór to należny to zalegalizować.
W tym artykule jest to objaśnione.

http://legalnabudowa.pl/artykuly/jak-za ... wlana.html


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości

Gotowe projekty domów