ogrzewanie podłogowe a ciśnienie na piecu

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

ewik1
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 16 sie 2013, 9:56
ogrzewanie podłogowe a ciśnienie na piecu

autor: ewik1 » 01 maja 2016, 18:35

bardzo prosze o porade, ponieważ sama nie wiem co o tym myśleć. Kupilismy dom w którym rok wcfześniej zamarzniętą była podłogówka. Wszystko skuliśmy i położyliśmy na nowo. Na koniec zrobiliśmy próbe ciśnieniową powietrzną-wszystko było oki.Teraz mija prawie rok i jakoś ciśnienie w mnie spada. 3 dni na zimnym piecu (piec rozłączyłam na 10h) dobiłam ciśnienia do 2 bar, dziś rozłączyłam piec na 1h i mam 1,8 bara. czy to normalne?na rozdzielaczu nie widze zadnych wycieków i nie wiem co mam o tym myśleć.
prosze o podpowiedz znawców tematu

Saberity
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 03 cze 2015, 7:59
Re: ogrzewanie podłogowe a ciśnienie na piecu

autor: Saberity » 06 maja 2016, 8:08

A nie lepiej użyć pompy ciepła? Użytkowanie jej wynosi najtaniej w porównaniu do innych sposobów ogrzewania. W firmie polecam ecotherm, świetnie działają i i polecą najlepszą pompę.
Daniel Bastjan

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: ogrzewanie podłogowe a ciśnienie na piecu

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 06 maja 2016, 8:22

Saberity pisze:A nie lepiej użyć pompy ciepła? Użytkowanie jej wynosi najtaniej w porównaniu do innych sposobów ogrzewania. W firmie polecam ecotherm, świetnie działają i i polecą najlepszą pompę.
Jakiej pompy ciepła? Bo są pompy ciepła, których użytkowanie wcale taniej nie wychodzi, a sprzedawane są tylko dlatego, że są drogie. Kolejna sprawa, pompa ciepła również chłodzi, jak to realizować podłogą?
I na koniec, pompa ciepła grzejąca hydraulicznie podłogę, przy ogromnym zapotrzebowaniu (np. słaba izolacja od gruntu i durszlak - WG) będzie najdroższym ogrzewaniem. Pompy ciepła sprawdzają się rewelacyjnie, jak instalacja jest fachowo wykonana!!!
HVAC - najtańszy komfort.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: ogrzewanie podłogowe a ciśnienie na piecu

autor: bachus » 06 maja 2016, 9:53

Saberity pisze:A nie lepiej użyć pompy ciepła?

Tomasz_Brzeczkowski pisze: Jakiej pompy ciepła?

Trzeba być kompletnym tumanem by dawać takie rady.
Gość ma problemy z utrzymaniem ciśnienia w instalacji a oni chrzanią o pompach.
Tacy to fachowcy...
ewik1 nas razie się tym spadkiem nie przejmuj, może być o pokłosiem różnicy temperatur.
Pozostaw to ciśnienie na jakiś tydzień i napisz jaki jest efekt.
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

ewik1
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 16 sie 2013, 9:56
Re: ogrzewanie podłogowe a ciśnienie na piecu

autor: ewik1 » 26 maja 2016, 12:54

witam , poobserwowałam i jest to samo.ciśnienie w ciągu 2 dni spada o jedną kreskę. Sprawdziłam rozdzielacze jest sucho, grzejniki-nic nie cieknie.cała podłogówka była kładziona od nowa-gdzie szukac wycieku?????

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: ogrzewanie podłogowe a ciśnienie na piecu

autor: bachus » 30 maja 2016, 10:18

ewik1 pisze:witam , poobserwowałam i jest to samo.ciśnienie w ciągu 2 dni spada o jedną kreskę. Sprawdziłam rozdzielacze jest sucho, grzejniki-nic nie cieknie.cała podłogówka była kładziona od nowa-gdzie szukac wycieku?????

A jakie jest to ciśnienie?
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 185 gości

Gotowe projekty domów