Rozbieżności cenowe wykonawców...

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

MichałCz
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2016, 17:56
Rozbieżności cenowe wykonawców...

autor: MichałCz » 25 kwie 2016, 18:07

Witam, w wrześniu chcieliśmy wybudować domek o nazwie Dom w kolendrze 2 (nie całe 100 m2.)
Niestety jesteśmy w małej kropce ponieważ dzwoniąc po wykonawcach i pytając o sso dostajemy ogromny przedział cenowy za tą samą wykonaną usługę ( fundamenty, parter, poddasze z pustaka ceramicznego, więźba dachowa, dach kryty dachówką , rynny) ... Ceny się wahają w przedziale 110-170 tys... Dom jest bez garażu i niepodpiwniczony... Skąd taki przedział cenowy ? Materiały ? Robocizna ?

Gość10463
Re: Rozbieżności cenowe wykonawców...

autor: Gość10463 » 25 kwie 2016, 19:48

to się nazywa DUMPING CENOWY W BUDOWNICTWIE co praktycznie przekłada się na jakość robót, Ci którzy płacą podatki i legalnie zatrudniają na budowie wielu specjalistów którzy cenią się za swoją wiedzę mają zawsze wyższe stawki

partacze z łapanki którzy nie mają zielonego pojęcia o kosztach związanych z prowadzeniem firmy będą taniej robili te same czynności, dlatego masz taką rozbieżność

mnie jako wykonawcy z wieloletnim doświadczeniem i wysoką polisą OC od prowadzonej działalności nie stać na partactwo i branie byle kogo z pod budki z piwem i później po nich chodzić i poprawiać

dobry majster się ceni i ja cenię jego wiedzę i pracę

MichałCz
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2016, 17:56
Re: Rozbieżności cenowe wykonawców...

autor: MichałCz » 25 kwie 2016, 20:03

Właśnie najniższa cenę powiedziała mi firma która ma bardzo dobre rekomendacje na forach budowlanych i budowali kilka domów w mojej okolicy , a potem po kolei do wyrywkowych ogłoszeń z internetu.....

Enerbau Tanie Grzanie
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 683
Rejestracja: 06 mar 2015, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Kontaktowanie:
Re: Rozbieżności cenowe wykonawców...

autor: Enerbau Tanie Grzanie » 25 kwie 2016, 21:24

Niczego nie można wykluczyć. MichałCz, czy możesz udostępnić te rekomendacje?
ENERBAU - Ogrzewania Na Podczerwień.

MichałCz
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2016, 17:56
Re: Rozbieżności cenowe wykonawców...

autor: MichałCz » 26 kwie 2016, 5:26

Jasne ze mogę , żadna tajemnica , firma z myslenic Halek , łatwo znalesc na internecie opinie o nic. Obecni właściciele domów budowanych przez nich bardzo zadowoleni z usług.


Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Dot [Bot] i 50 gości

Gotowe projekty domów