Twarda woda, a koszt ogrzewania

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Żółtodziub
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 07 paź 2014, 7:52
Lokalizacja: Leszno
Re: Twarda woda, a koszt ogrzewania

autor: Żółtodziub » 12 paź 2014, 7:27

SUSPENSER pisze:
Żółtodziub pisze:Mógłbyś powiedzieć jaki masz ten zmiękczacz. Bardzo dużo ludzi poleca zmiękczacz wody Denver 30 (LINK), tylko nie wiem czy nie będzie on wystarczający na moje przepływy.

Napisz mi coś proszę jeszcze o tych inhibitorach korozji???


Zmiękczacz najlepiej dobrać biorąc pod uwagę zużycie wody w domu, generalnie im większą ma wydajność tym rzadziej się musi regenerować.

U siebie mam tani z Allegro i niestety zabrudził się wiatraczek z magnesem z którego hallotron odczytywał przepływ więc regenerację muszę załączać ręcznie.

Może Denver jest lepszy - dopytaj co mierzy ile m3 już zmiękczył.

Inhibitor korozji kupiłem też w Allegro i tam możesz o nim poczytać ...

W sumie są większe zmiękczacze dla 7 osób w Allegro - np.

[link do oferty na Allegro wygasł]

Doczytałem już, że Denver 30 ma przepływomierz i programuje się go na regenerację objętościową. Obawiam się jednak, że przy 30 litrowym złożu dla 7 osób za często się będzie regenerował.

Z drugiej strony nie jestem fanem kupowania "byle najtaniej" także raczej nie skuszę się na 60-litrowy zmiękczacz za 1500zł. Nie mam pojęcia co oni tam pakują szczerze mówiąc.

Czy możecie polecić kogoś kto przebada mi kompleksowo wodę, dobierze urządzenie i wyśle jakąś ofertę? Zależy mi na kimś kto obsługuje woj. wielkopolskie.
Drzewo najlepiej rośnie, gdy spokojnie stoi; człowiek zaś, gdy pracuje.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Twarda woda, a koszt ogrzewania

autor: Bolas » 12 paź 2014, 7:28

Najpierw kup sobie test czy na pewno musisz zmiękczać wodę potem dopiero inwestuj w coś co ci się na prawdę przyda.

Żółtodziub
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 07 paź 2014, 7:52
Lokalizacja: Leszno
Re: Twarda woda, a koszt ogrzewania

autor: Żółtodziub » 12 paź 2014, 7:29

Bolas pisze:Każdy producent kotłów ma określone dane dotyczące czynnika grzewczego. Zakamieniona i zaszlamiona instalacja powoduje spadek sprawności i zwiększa opory przepływu.
Do czyszczenia obiegów są specjalne urządzenia które przepłukują instalację uderzeniowo za pomocą mieszanki wody, powietrza i środków chemicznych:
https://www.youtube.com/watch?v=hGp0qqGeRYQ

Dzięki wielkie, będę drążył temat :)
Drzewo najlepiej rośnie, gdy spokojnie stoi; człowiek zaś, gdy pracuje.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Twarda woda, a koszt ogrzewania

autor: Bolas » 12 paź 2014, 7:30

Co do jakości wody dla danego urządzenia masz je określone w DTRce urządzenia lub instrukcji obsługi i konserwacji.

Żółtodziub
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 07 paź 2014, 7:52
Lokalizacja: Leszno
Re: Twarda woda, a koszt ogrzewania

autor: Żółtodziub » 12 paź 2014, 7:31

Bolas pisze:Najpierw kup sobie test czy na pewno musisz zmiękczać wodę potem dopiero inwestuj w coś co ci się na prawdę przyda.

Czy takie coś http://www.krainawody.pl/599-kropelkowy ... -wody.html jest ok?
Drzewo najlepiej rośnie, gdy spokojnie stoi; człowiek zaś, gdy pracuje.

Marczak
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 01 paź 2012, 14:57
Re: Twarda woda, a koszt ogrzewania

autor: Marczak » 12 paź 2014, 10:58

Żółtodziub pisze:
Bolas pisze:Najpierw kup sobie test czy na pewno musisz zmiękczać wodę potem dopiero inwestuj w coś co ci się na prawdę przyda.

Czy takie coś http://www.krainawody.pl/599-kropelkowy ... -wody.html jest ok?

Tak, tym testerem możesz sobie zbadać twardość wody. Strzeż się pseudo testerów paskowych, bo to nie jest wiarygodne.

Koleżka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 26 cze 2013, 8:54
Kontaktowanie:
Re: Twarda woda, a koszt ogrzewania

autor: Koleżka » 14 paź 2014, 9:35

Wyszło mi 36 stopni francuskich!!! Czyli 20,16 stopni niemieckich!!! Zgadzałoby się to z i ich informacjami na stronie - Komunikat dla miasta Leszna i gminy Lipno w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi - http://www.mpwik-leszno.pl/images/files/lab/komunikat_jakosc_wody.pdf

To już nie wiem co robić :(
Nie oglądaj się za siebie, bo Ci z przodu ktoś przy...wali :)

SUSPENSER
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 03 wrz 2014, 21:15
Lokalizacja: Miłoszyce, tel. 690 678 778
Kontaktowanie:
Re: Twarda woda, a koszt ogrzewania

autor: SUSPENSER » 14 paź 2014, 14:40

Koleżka pisze:Wyszło mi 36 stopni francuskich!!! Czyli 20,16 stopni niemieckich!!! Zgadzałoby się to z i ich informacjami na stronie - Komunikat dla miasta Leszna i gminy Lipno w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi - http://www.mpwik-leszno.pl/images/files/lab/komunikat_jakosc_wody.pdf

To już nie wiem co robić :(


Nie przejmować się - u mnie też jest 20 stopni niemieckich i zmiękczacz ze złożem 20 litrowym daje radę.

Żółtodziub
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 07 paź 2014, 7:52
Lokalizacja: Leszno
Re: Twarda woda, a koszt ogrzewania

autor: Żółtodziub » 19 paź 2014, 18:14

Dobra, zamówiłem zmiękczacz wody + montaż. Zobaczymy jak się sprzęt spisze.
Drzewo najlepiej rośnie, gdy spokojnie stoi; człowiek zaś, gdy pracuje.

Żółtodziub
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 07 paź 2014, 7:52
Lokalizacja: Leszno
Re: Twarda woda, a koszt ogrzewania

autor: Żółtodziub » 21 lis 2014, 17:54

Chcę Wam powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony. Monter załatwił wszystko w 3 godziny.

Najpierw wymierzył dokładnie miejsce, w który miał stać zmiękczacz. Zaprojektował dodatkowy By-Pass, który obchodziłby całe urządzenie z filtrem wstępny. Rury PP złączył techniką "na gorąco". Miałem szczęście, bo dostęp do gniadka był blisko, więc nie trzeba było prowadzić dodatkowych kabli elektrycznych. Na rurze doprowadzającej zainstalował filtr narurowy z wkładem sznurkowym, a następnie uruchomił zmiękczacz i przeprowadził wstępną regenerację złoża.

Na koniec zaprogramował głowicę i urządzenie było gotowe do pracy. Od tamtej pory wszystko działa super.
Drzewo najlepiej rośnie, gdy spokojnie stoi; człowiek zaś, gdy pracuje.

Alekkras
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 02 mar 2012, 10:23
Re: Twarda woda, a koszt ogrzewania

autor: Alekkras » 15 sty 2015, 14:00

No niestety, a większość z nas się nie orientuje bo w większości producenci i pieców nie informują o takich 'detalach' potem tylko wyciągają ręce po pieniądze jak coś się popsuje;/ Tak, to już jest chyba nigdy się nie nauczą, że jeden zadowolony klient przyciągnie za sobą kolejnych, a w sytuacji kiedy zrzucają winę na klienta sami sobie szkodzą. Znajomy miał podobna sytuację, producent zrzucił winę za usterkę na niego, żeby było śmieszniej mieli jakąś umowę że przy ich firmowym corocznym serwisie zapewniają jakąś długa gwarancję. Niestety okazało się że w tym przypadku akurat gwarancja nie obejmuje kosztów tej usterki. Sam od jakiegoś czasu zanim się właduję w jakieś inwestycje to sprawdzam kontrahenta na milion sposobów. Co do zmiękczacza, to mam takowy z viessmana w komplecie z ich piecem, zamówiłem z hydropu. Przyjechali zamontowali i jeszcze poklepali po plecach. W sumie to nie byłem do końca przekonany co do zmiękczacza i sensu tego wszystkiego, ale jednak rozmowa z fachowcem robi swoje.

Koleżka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 26 cze 2013, 8:54
Kontaktowanie:
Re: Twarda woda, a koszt ogrzewania

autor: Koleżka » 01 lut 2016, 14:48

Ekspert z branży uzdatniania wody (Piotr Pisarski) pomógł mi dobrać odpowiednie urządzenia. Kontakt do niego znajdziecie tutaj http://www.filtry-do-wody.info/kontakt/
Nie oglądaj się za siebie, bo Ci z przodu ktoś przy...wali :)

emiliann
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 83
Rejestracja: 23 lip 2015, 16:02
Re: Twarda woda, a koszt ogrzewania

autor: emiliann » 08 kwie 2016, 18:55

Moim zdaniem powinieneś pomyśleć o zmiękczaczu wody. To na pewno rozwiąże wszystkie Twoje problemy. Z takich profesjonalnych firm, które dostarczają na rynek takie zmiękczacze to wiem, ze ta http://ecowater.pl/ ma dobrą ofertę. Z ich produktów będziesz zadowolony.

Janiu
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 cze 2015, 15:38
Re: Twarda woda, a koszt ogrzewania

autor: Janiu » 24 sty 2017, 11:42

Koledzy, głównie @Koleżka i @Żółtodziub bo widzę, że wy tu najbardziej udzielacie się w temacie. Proszę - pomożcie. Chwalone jakiś czas temu zmiękczacze Denver i WaterMark psują się na potęgę. Nawet jak dzwoniłem to sprzedawca wręcz odradzał mi zakup akurat tych dwóch zmiękczaczy powołując się na to, że mają ostatnio aż nadto reklamacji. Przyznacie, że to dziwne...

H2O-Instalacje
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2017, 16:03
Re: Twarda woda, a koszt ogrzewania

autor: H2O-Instalacje » 24 sty 2017, 16:51

Zawsze do instalacji c.o mozna dolac srodki uszlachetniajace wode i smarujace wszystkie elementy kotla wewnatrz.


-----------------------------
www.h2o-instalacje.pl


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Tomek5 i 197 gości

Gotowe projekty domów