Straszliwe błoto

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
Sulicielka
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2016, 20:59
Straszliwe błoto

autor: Sulicielka » 28 mar 2016, 21:26

Witam! Mam problem z bardzo grubą warstwą błota przy wejściu na padok mojego konia. Jest to ważne, bo koń to ciężkie zwierzę i zapada się bardzo głęboko, wciskając wodę jeszcze głębiej. Okolica jest bardzo gliniasta, więc woda jest praktycznie wszędzie, ale w innych miejscach nie ma takiego błota.
Muszę coś z tym zrobić. Wpadłam na pomysł, żeby wysypać to miejsce żwirem czy czymś podobnym. Nie wiem tylko, czy to na pewno jest dobra myśl, a jeśli tak, to jakiego materiału powinnam użyć? Dobrze by było wykopać głębszy dołek i go wypełnić czy lepiej wysypać po wierzchu? I czy trzeba z tym zaczekać, aż będzie sucho i błoto zmieni się w ziemię? A może podłożyć głębiej większe kamienie/ cegły? Albo zrobić ramkę z czegoś, zakopać i wysypać w środku? Obszar najgorszego błota ma ok. 1m2, więc nie byłby to problem :wink:
Jestem kreatywna i chętna do pracy, ale zupełnie się nie znam, więc będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc :)

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Straszliwe błoto

autor: xander119 » 30 mar 2016, 14:14

Kamień to chyba nie najlepsze podłoże dla kopyt konia. Są specjalne kratki trawnikowe które wytrzymują obciążenie samochodu więc konia też powinny wytrzymać. No chyba że zależy ci na typowym utwardzeniu gruntu-to wyłóż kostką brukową.

laik2304
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 626
Rejestracja: 05 maja 2012, 14:09
Lokalizacja: Bielsko Biała
Re: Straszliwe błoto

autor: laik2304 » 31 mar 2016, 17:15

1m kw :?:
Dawid2304

Gość10463
Re: Straszliwe błoto

autor: Gość10463 » 01 kwie 2016, 9:13

a może należy zdrenować teren, odprowadzić wodę z padoła

AkacjowaPanna
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 87
Rejestracja: 23 maja 2015, 2:04
Lokalizacja: Warszawa
Re: Straszliwe błoto

autor: AkacjowaPanna » 01 kwie 2016, 9:53

myslę że drenaż to dobry pomsył

Gość10463
Re: Straszliwe błoto

autor: Gość10463 » 01 kwie 2016, 10:02

AkacjowaPanna pisze:myslę że drenaż to dobry pomsył


to jedyny "pomysł" i rozwiązanie które będzie skuteczne ... podmokłe tereny się drenuje a nie kamieniem czy betonem wykłada .. :lol:

Sulicielka
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2016, 20:59
Re: Straszliwe błoto

autor: Sulicielka » 03 kwie 2016, 20:33

Jeżeli chodzi o kopyta, kamienie to najlepsze podłoże jakie może być, z tym problemu nie będzie. :wink:
Sprawa wygląda tak, że ziemia nie jest moja i jakichś wielkich przewrotów nie mogę robić... Kupić kamyczki i wysypać to prosta sprawa, nawet przyczepę mam :) No nic, pomyślę jeszcze.
Dziękuję wszystkim za odpowiedź :D


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości

Gotowe projekty domów