Klimatyzator do samodzielnego montażu

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Klimatyzator do samodzielnego montażu

autor: Redakcja » 30 paź 2013, 15:38

Na rynku pojawił się klimatyzator ścienny łatwy w montażu. Jego instalację można z przeprowadzić samemu. Klimatyzator do samodzielnego montażu >>
Redakcja

Eizzy
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 21 sie 2012, 13:20
Klimatyzator do samodzielnego montażu

autor: Eizzy » 30 paź 2013, 15:38

Próby samodzielnego montażu klimatyzatora zazwyczaj nie kończą się dobrze. Najczęściej wynika z tego tylko ogrom problemów. Dlatego jestem zdania, że warto wybierać i montować klimatyzatory tylko ze specjalistami - przynajmniej ma się gwarancję jakości usług. Ja osobiście skorzystałam z usług firmy KlimaVip - http://www.klimatyzacja-wroclaw.pl/ i faktycznie wybrana klimatyzacja sprawdza się super.

pompa24
3 - ostatnie ostrzeżenie !!!
Posty: 141
Rejestracja: 13 wrz 2012, 20:16
Lokalizacja: Kraków
Re: Klimatyzator do samodzielnego montażu

autor: pompa24 » 30 paź 2013, 17:20

Zadnym domowym sposobem nie da sie wykonać próżni , która jest nie zbedna by klima pracowała długie lata
Odrobina wilgoci w instalacji z czasem sie ,,zemści,, i klima nie działa , naprawa kosztuje wiecej niż zlecenie montaży komuś co ma odpowiedni sprzet

www.pompaciepla-24.pl

jetek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 01 paź 2013, 14:17
Lokalizacja: Warszawa
Re: Klimatyzator do samodzielnego montażu

autor: jetek » 04 lis 2013, 22:10

a czy ktoś wie co jaki czas powinno się czyścić klimatyzację (mniej więcej oczywiście) ?

roboczogodzina
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 10 kwie 2013, 7:33
Re: Klimatyzator do samodzielnego montażu

autor: roboczogodzina » 18 lis 2013, 12:48

Ja jednak zdaje się w kwestii klimatyzacji na porady i działanie fachowców. Raz kombinowałem, żeby naprawić to potem jeszcze na tym mój portfel ucierpiał.

gracjan33
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 21 lis 2013, 9:25
Re: Klimatyzator do samodzielnego montażu

autor: gracjan33 » 22 lis 2013, 9:52

ja też myśęe, że lepiej kupić już klimatyzator z montażem specjalistów niż się samemu w to bawić jeśli ma się mgliste pojęcie montażu. Jeszcze ten samodzielny montaż więcej cie wyniesie niż sama klimatyzacja

Awatar użytkownika
tommy83
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 03 gru 2013, 10:09
Re: Klimatyzator do samodzielnego montażu

autor: tommy83 » 22 sty 2014, 13:31

Również mam w planach montowanie klimatyzatora, jednak zastanawiam się nad tym jaki byłby odpowiedni do tego celu? Do wydania mam tylko 5 tysiący złotych, czy znajdę coś dobrego w tej cenie?
Czytałem artykuł na temat montażu klimatyzatorów - http://www.strefaklimatyzacji.pl/baza-wiedzy/artykuly/zasady-poprawnego-montazu-klimatyzatora,5.html i jest tam napisane, iż bardzo łatwo uszkodzić instalację freonową, czy jest to prawdą i lepiej wynająć ekipę, która zamontuje klimatyzator?

Awatar użytkownika
mary88
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 08 sty 2014, 9:25
Lokalizacja: Krakow
Re: Klimatyzator do samodzielnego montażu

autor: mary88 » 17 cze 2014, 12:46

@tommy83 szczerze to nie wiem, ale moim zdaniem lepiej jak klimatyzację zainstalują fachowcy, którzy się na tym doskonale znają. U mnie w domu klimatyzację mam od kilku lat, wybrałam firmę LG, ponieważ słyszałam wiele pozytywnych opinii na temat ich klimatyzacji i wszystko się sprawdziło, klimatyzatory działają sprawnie i cicho. W moim przypadku montaż klimatyacji wykonali instalatorzy i jak do tej pory nie miałam żadnej awarii itp. ;)

roksana33
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 07 lut 2015, 16:32
Re: Klimatyzator do samodzielnego montażu

autor: roksana33 » 20 lut 2016, 10:12

Sama bym raczej nie montowała nie znam się na tym. Nie wiem jak mój mąż muszę dopytać, ale wybrałam klimatyzację tej firmy http://www.ahs-krakow.pl/ i jeszcze przed wakacjami chcę ją mieć w domu. Okna mam z południowej strony i w samo południe wytrzymać się nie da.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Klimatyzator do samodzielnego montażu

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 20 lut 2016, 13:02

roksana33 pisze:Sama bym raczej nie montowała nie znam się na tym. Nie wiem jak mój mąż muszę dopytać, ale wybrałam klimatyzację tej firmy http://www.ahs-krakow.pl/ i jeszcze przed wakacjami chcę ją mieć w domu. Okna mam z południowej strony i w samo południe wytrzymać się nie da.
A wentylacja?


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 171 gości

Gotowe projekty domów