Wymiana dzrzwi, czy potrzebne nowe nadproże?

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

miecio28
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 02 gru 2015, 22:08
Wymiana dzrzwi, czy potrzebne nowe nadproże?

autor: miecio28 » 02 gru 2015, 22:20

Witam!
Właśnie wymieniam drzwi w starym domu, nie widzę w nim nadproża, jest tylko cegła, może futryna robi za nadproże.
Czy po wyjęciu futryny muszę wstawić nadproże czy mogę od razu zamontować nową futrynę?

Wstawiam zdjęcie jak to wygląda.
Z góry dzięki za pomoc.
Obrazek

Obrazek

TwojOszczednyDom
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1272
Rejestracja: 30 wrz 2015, 17:11
Lokalizacja: Małopolskie
Re: Wymiana dzrzwi, czy potrzebne nowe nadproże?

autor: TwojOszczednyDom » 02 gru 2015, 23:05

miecio28 pisze:Witam!
Właśnie wymieniam drzwi w starym domu, nie widzę w nim nadproża, jest tylko cegła, może futryna robi za nadproże.
Czy po wyjęciu futryny muszę wstawić nadproże czy mogę od razu zamontować nową futrynę?

Wstawiam zdjęcie jak to wygląda.
Z góry dzięki za pomoc.
Obrazek

Obrazek


Dawniej wszystko robiło się z partyzantki :) Jak ci te cegły na głowę nie polecą to wstawiaj drzwi...:)Zobacz jednak co się będzie działo jak wyjmiesz te stare. Według mnie co nieco może polecieć. Na zdjęciach nie idzie tego dotknąć i dokładniej zobaczyć niestety.
Każdy dom/budynek może być oszczędny i kosztować nawet 3 razy i więcej MNIEJ w utrzymaniu niż dotychczas... wystarczy znać technologie, pozdrawiam, Grzegorz

miecio28
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 02 gru 2015, 22:08
Re: Wymiana dzrzwi, czy potrzebne nowe nadproże?

autor: miecio28 » 04 gru 2015, 20:57

Dzięki za odpowiedź rozbiorę i sprawdzę, może nie poleci.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1157
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Wymiana dzrzwi, czy potrzebne nowe nadproże?

autor: theme » 09 gru 2015, 16:19

Dawniej (obecnie również) robiono nadproża z cegły pełnej stawianej na kant. Tu chyba leży na płasko na ościeżnicy więc nie jest to zgodnie ze sztuką budowlaną i może grozić zbyt mocnymi ruchami przy nowych drzwiach. Problem polega na tym, że będziesz miał nowe (zapewne delikatniejsze) ościeżnice. One mogą się ugiąć pod ciężarem idącym z góry więc może i jakaś cegła spaść. Oczywiście jest to ekstremalna wersja. Najprawdopodobniej będzie wszystko pękać za jakiś czas.

Ja polecałbym dać nowe nadproża ale dopiero po konsultacji z projektantem. Dużo nie bierze za takie rzeczy ale na prawdę warto zasięgnąć opinii eksperta, bo 100 czy 200zł w zamian za to że dom stoi cały to chyba nie jest duża kwota.
__________________________
pozdrawiam
The_Me

KlamkiOutlet
Aktywny
Aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 13 sie 2015, 12:09
Re: Wymiana dzrzwi, czy potrzebne nowe nadproże?

autor: KlamkiOutlet » 10 gru 2015, 10:34

Nawet bez konsultacji z projektantem uważam,że najlepszą opcją będzie wykonanie nowego nadproża,szczególnie jeżeli jest to stary dom,gdzie prędzej czy później zacznie się sypać ,lepiej wymienić od razu przy okazji zakładania nowych drzwi i mieć spokój.

Zami
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 355
Rejestracja: 14 paź 2015, 15:39
Re: Wymiana dzrzwi, czy potrzebne nowe nadproże?

autor: Zami » 12 gru 2015, 19:06

Ja bym się bała że mi cegły na głowę spadną :P Może zawołaj jakiś fachowców do pomocy? My chcemy po nowym roku wstawić drzwi ukryte takie jak tu http://www.asilo.pl/inspiracje-drzwi-ukryte/ i z całą pewnością zatrudnimy jakąś firmę. Niestety montaż drzwi nie jest taki prosty jakby się mogło wydawać

HurtOkien
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 02 gru 2015, 8:26
Re: Wymiana dzrzwi, czy potrzebne nowe nadproże?

autor: HurtOkien » 21 gru 2015, 10:53

Obawy o spadek cegły są uzasadnione,więc lepiej wcześniej dokładnie obadać czy konstrukcja jest na tyle trwała by móc ją naruszyć,oczywiście bezpieczniej będzie wykonać nowe nadproże.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości

Gotowe projekty domów